امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۲۳:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرماندار فریدونکنار تاکید کرد

سودجویان به دنبال خدشه‌دار کردن برنج فریدونکنار هستند/برنج فریدونکنار فقط با نشان مخصوص خریداری شود

فرماندار فریدونکنار بر لزوم خرید برنج فریدونکنار با نشان مخصوص تاکید کرد و گفت: سودجویان به دنبال خدشه‌دار کردن برنج فریدونکنار هستند.

به گزارش بصیرنیوز، محمدمهدی نصیری فرماندار فریدونکنار در آئین رونمایی از نشان ملی جغرافیایی برنج فریدونکنار که عصر شنبه در مجتمع پذیرایی میزبان بابلسر برگزار شد اظهار کرد: فریدونکنار و کشاورزی آن در نقطه‌ای قرار دارد که نتیجه دست‌رنج، زحمت و امانت‌داری نسل پیشین ما است چراکه تلاش آنها موجب شد که برنج فریدونکنار نامی ماندگار شود.

وی با اشاره به تهدیدات صورت گرفته در پی خدشه‌دار کردن برنج فریدونکنار، خاطرنشان کرد: برخی افراد از شرق تا غرب، برنج‌های نامرغوب خود را به نام برنج فریدونکنار به فروش می‌رساندند که این امر بسیار برای کشاورزان و تاجران امری ناپسند بود.

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: در نوروز ۹۵ تصمیم گرفته شد تا میراث برنج فریدونکنار حفظ شود و به درستی به آیندگان واگذار شود.

نصیری یادآور شد: با استفاده از فرصت‌های قانونی و با ثبت نشان ملی جغرافیایی تلاش شد تا این کالا منحصر به منطقه جغرافیایی فریدونکنار با شناسنامه و هویت رونمایی شود و امروز با رونمایی از آن به تمام ایران نشان داده می‌شود که برنجی متعلق به فریدونکنار است که دارای این نشان باشد.

وی افزود: این اقدام یک کار در حوزه اقتصادمقاومتی است و بدون اینکه هزینه شگفتی انجام شود، با تکیه بر سرمایه‌های خود یک گام رو به جلو حرکت کردیم.

فرماندار فریدونکنار با بیان اینکه یکی از پارامترهای اقتصادمقاومتی، رعایت عدالت است، یادآور شد: حقوق مصرف کنندگان باید گرامی داشته شود و وقتی مصرف کننده با اعتماد در پی محصول با کیفیت است باید آن محصول در اختیار او گذاشته شود و از این پس خریدارانی که دنبال برنج مرغوب فریدونکنار هستند این محصول را با آرم و نشانی مخصوص خریداری کنند.

نصیری اظهار کرد: نوروز ۹۵ نخستین جلسات این کار برای تهیه نشان ملی برنج فریدونکنار شروع شد و با تشکیل کارگروهی از اداره صنعت معدن تجارت، شورای شهر و شهرستان، اداره جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و اتحادیه برنج فروشان مکاتباتی صورت گرفت و همچنین تحقیقاتی از سوی جهادکشاورزی انجام شد تا وجوه تمایز برنج فریدونکنار مشخص شود و کتابچه‌ای در این باره طراحی شد.

وی خاطرنشان کرد: نشان ملی جغرافیایی فریدونکنار در تاریخ ۳۰ خرداد ماه ۹۶ در اداره کل حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ثبت رسید.

این مسئول با قدردانی از زحمات کسبه‌ها عنوان داشت: کسبه‌ها زحمات زیادی کشیدند و این افراد بودند که نام برنج و شهر فریدونکنار را بلند آوازه کردند و این کسبه‌ها نه تنها در زمینه حراست از برنج بلکه در زمینه‌های مختلف به کمک این شهر و کشور شتافتند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news