امروز : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
بازگشت تک درنای سیبری به تالاب فریدونکنار

«امید» آمد

تک درنای سیبری به نام امید که چندین سال است که به تالاب بین‌المللی فریدونکنار مهاجرت می‌کند امروز به این تالاب رسید.

به گزارش بصیرنیوز، تک درنای سیبری به نام امید که چندین سال است که به تالاب بین‌المللی فریدون‌کنار مهاجرت می‌کند امروز به امن‌ترین تالاب دنیا رسید.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت وگو با خبرنگار ما از مهاجرت درنای سیبری به تالاب فریدونکنار خبر داد و اظهار کرد: تک درنای سیبری که به نام “امید” معروف شده صبح امروز پس از طی مسافت طولانی به تالاب فریدونکنار مهاجرت کرده است.وی خاطرنشان کرد: در حالی که این پرنده در سال گذشته چهارم آذر ماه به تالاب فریدونکنار سفر کرده بود اما امسال ۴ روز زودتر به این شهرستان آمده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: درنای سیبری تنها باقیمانده از این نسل است که هر ساله مهمان مردم ایران و به ویژه فریدونکنار است که باید تلاش‌های لازم برای حفظ این گونه حیوانی انجام شود.

درنای امید از زیستگاه زادآوری خود در سیبری از مسیر روسیه، قزاقستان و آذربایجان به فریدونکنار مازندران مهاجرت ‌و حدود چهار ماه از سال را با تغذیه در محدوده دامگاه‌های سنتی از باران و سرخرود و فریدونکنار زمستانگذرانی می‌کند.

اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با کمک جوامع محلی و بومیان منطقه و باتوجه به اهمیت این پرنده به عنوان پرنده‌ای در خطر انقراض با انجام اقدامات مختلفی از این پرنده زیبا و با ارزش حفاظت می‌کند.

گفتنی است درنای امید بیش از ۱۰ سال است که بصورت انفرادی مهاجرت می‌کند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news