امروز : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۷:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش دمای شهرها در سال‌های پیش‌رو

پیش‌بینی می‌شود که دمای شهرها در سال‌های پیش‌رو افزایش یابد و ساکنان آنها را در معرض گرمای فزآینده قرار دهد در حالیکه بالا رفتن سطح آب دریاها و طغیان رودخانه‌ها نیز به طور جدی خانه‌ها، آب آشامیدنی، زیرساخت‌های حمل و نقل و برق را تهدید می‌کند. کارشناسان حاضر در نشست اتحادیه علوم زمین اروپا در […]

پیش‌بینی می‌شود که دمای شهرها در سال‌های پیش‌رو افزایش یابد و ساکنان آنها را در معرض گرمای فزآینده قرار دهد در حالیکه بالا رفتن سطح آب دریاها و طغیان رودخانه‌ها نیز به طور جدی خانه‌ها، آب آشامیدنی، زیرساخت‌های حمل و نقل و برق را تهدید می‌کند.

کارشناسان حاضر در نشست اتحادیه علوم زمین اروپا در وین، اظهار کردند: شهرها در برابر خطر منحصر به فردی به نام جزایر گرمایی شهری (UHI) آسیب‌پذیر هستند زیرا سطوح سیمانی مورد استفاده در شهرها بیش از مناطق کمتر توسعه یافته گرمای خورشید را در خود حفظ می‌کنند.

به گفته این محققان، در صورتیکه انتشار سوخت فسیلی گرم‌کننده زمین ادامه پیدا کند تا اواسط قرن دمای شهری در بلژیک می‌تواند از سطح هشدار فعلی برای مدت ۲۵ روز از فصل تابستان ۱۰ درجه سانتیگراد بالاتر رود.

همچنین نتایج یک بررسی دیگر نشان می‌دهد گرمای هوا چالش متداولی برای شهرهای اروپایی خواهد شد. علاوه بر این جاری شدن سیل که خطر جدی برای مناطق متراکم شهری در اروپا به حساب می‌آید شایع‌تر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از محققان حاضر در این نشست، گفت: در مناطق مستعد سیل در جنوب شرق آسیا میزان بارش باران در این قرن ۲۰ درصد افزایش می‌یابد. همچنین با توجه به گسترش مناطق شهری و عدم تجهیز آن‌ها برای مقابله با حوادث طبیعی این خطرات جدی‌تر هستند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1