امروز : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۳:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارشناس مسائل سیاسی:

خطبه‌های ۲۹ خرداد رهبری نقدی بر متخلفین قانون و دعوت به آرامش بود/جریان لیبرالی در حال آماده‌سازی فتنه آینده

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه خطبه‌های ۲۹ خرداد رهبری نقدی بر متخلفین قانون و دعوت به آرامش بود گفت: دشمن از ابتدای انقلاب در فکر براندازی و شکاف بین مردم و حاکمیت بود.

به گزارش بصیرنیوز، سیدامیر سادات کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سه ظلع رفورمیست‌های برانداز، انقلابیون برگشته از انقلاب و کسانی که در جامعه اسلامی مقبولیت داشتند اما با کمک به فتنه‌گران به این موضوع مشروعیت بخشیدند در فتنه ۸۸ مثلثی را تشکیل دادند و با هم همراه شدند.

وی در توضیح مثلثی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند، خاطرنشان کرد: رفورمیست‌های برانداز (اصلاح طلبی) هدفشان براندازی و زدن ولایت فقیه و اصل حکومت اسلامی است که در فتنه ۷۸ هم حضور داشتند و دست نشانده دشمنان در جمهوری اسلامی هستند، انقلابی هایی که می توان از آنها به عنوان مسرفین و اشراف نام برد چراکه دیگر آن نگاه انقلابی در آنها وجود نداشت و پست و مقام برای آن‌ها موضوعیت پیدا کرد و همچنین افرادی که سابقه قوی انقلابی داشتند و بعضا از وابستگان و اصحاب امام بودند که در کنار هم قرار گرفتند و فتنه علیه حاکمیت را رقم زدند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: فتنه جمل را می‌توان نزدیکترین واقعه تاریخی از نظر شکل و محتوا به فتنه ۸۸ دانست چراکه در فتنه جمل هم این سه ظلع مثلث وجود داشت.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران با اشاره به خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد سال ۸۸ گفت: خطبه‌های رهبری در حقیقت نقدی به هر دو جناح بود؛ جناح اولی که رهبری به آن نقد وارد کرد جناحی بود که برای اثبات خودشان به دنبال سیاه نمایی وضعیت کشور بودند که دشمنان هم همیشه در پی این موضوع بودند.

وی افزود: همچنین رهبری به ریاست جمهوری وقت هم نقدهایی داشتند چراکه نمی‌بایست به افرادی که از سابقه انقلابی برخوردار بودند تهمت وارد می‌شد و آن‌ها را تخریب کرد درحالی که خود رهبری هم اعلام کردند که من با این افراد هم اختلاف نظرهایی دارم.

سادات کرمی یادآور شد: رهبری در خطبه‌های خود تاکید بر آرامش داشتند و تلاش می‌کردند تا مسیر جامعه در مسیر قانونی حرکت کند و هرجایی که در مناظرات انصاف و قانون کنار گذاشته می‌شود رهبری تذکر می‌دهند.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: درحالی که نماز جمعه ۲۹ خرداد سال ۸۸ به امامت رهبر انقلاب برگزار و ایشان تمامی افراد را به آرامش دعوت می‌کنند اما در هفته‌های بعد که نماز جمعه به امامت آقای هاشمی رفسنجانی برگزار شده بود با بیان مطالبی از جمله اینکه «بخش بزرگی از مردم در نتیجه انتخابات تردید دارند و ما باید این تردیدها را از بین ببریم.» موجب می شوند تا فضای کشور دوباره ملتهب شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران با بیان اینکه مقام معظم رهبری در تمامی صحبت‌ها رجوع به قانون را مطرح می‌کردند، خاطرنشان کرد: اما مدعیان تقلب و همچنین حامیان جریان فتنه برخلاف مدار قانون حرکت می‌کردند.

وی تاکید کرد: مشکل اصلی در سال ۸۸ که بین دو جناح حداقلی مدعی تقلب و جناح حداکثری مدعی درستی انتخابات وجود داشت بر سر قانونمندی و عدم قانونمندی بود.

سادات کرمی با يادآوری نقش فتنه در افزايش تحريم‌ها عليه ايران گفت: روند مذاکرات هسته‌ای که بین اتحادیه اروپا و ایران در جریان بود زمان انتخابات تغییر پیدا می‌کند و اتحادیه اروپا اعلام می‌کند که بقیه مسیر بعد انتخابات ایران ادامه پیدا کند که نشان از چراغ سبزهایی است که از داخل کشور به اروپا و آمریکا داده شد مبنی بر اینکه بعد انتخابات اتفاقاتی رخ می‌دهد که عرصه به نفع شما تمام می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی با بازخواني نامه فتنه‌گران به اوباما براي تحريم، ادامه داد: پس از انتخابات و عدم موفقیت در این عرصه، برخی از فرزندان خواص درجه یک نظام و براندازان با ارسال نامه‌ای به اوباما خواهان افزایش تحریم‌ها می‌شوند و اینگونه بیان می‌کنند که افزایش تحریم‌ها می‌تواند در فشار به نظام موثر باشد و بین حاکمیت و مردم فاصله افتاده در نهایت منجر بر تنش و شکست جمهوری اسلامی شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران با بیان اینکه محاسبات غلط دشمنان از وضعیت جمهوری اسلامی همیشه منجر به شکست آن‌ها در اجرایی کردن توطئه‌ها می‌شود، یادآور شد: در فتنه سال ۷۸ هم همانطور که رهبری فرمودند “دشمن محاسبه ای غلطی داشت” محاسبه دشمن در سال ۷۸ از خط‌دهی برخی افراد داخل کشور بود که قضیه کوی دانشگاه و قتل‌های زنجیره‌ای را به دنبال داشت و براندازها به دنبال اهداف خاصی بودند که همین امر موجب شد تا دشمن احساس کند در داخل نیرو و شبکه‌ای را در اختیار دارد که می‌تواند تحولی را رقم بزند درحالی که این محاسبه به خاطر نادیده گرفتن ملت انقلابی ایران غلط بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن از ابتدای انقلاب در فکر براندازی و شکاف بین مردم و حاکمیت بود اظهار کرد: فتنه سال ۷۸ به دلیل اینکه یک جناح با حاکمیت درگیر بود ابعاد کوچکتری داشت اما در سال ۸۸ با قرار داشتن سه ظلع در جریان فتنه ابعاد بزرگتری پیدا کرد و در فتنه بعدی تعداد زیادتری با آن درگیر شده و ابعاد گسترده‌تری دارد.

سادات کرمی خاطرنشان کرد: فتنه آینده شاید فقط در زمینه درگیری و آتش‌سوزی و این موضوعات نباشد بلکه دشمن تلاش می‌کند تا با استفاده از شبکه داخلی که به صورت مستقیم با آن‌ها در ارتباط است و کسانی که مسیر آن‌ها را در زمینه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دنبال می‌کنند و تفکر لیبرال دارند به اهداف خود برسد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه افرادی که در داخل تفکر لیبرالی دارند تکمیل کننده پازل دشمن هستند، تصریح کرد: کارویژه لیبرال‌ها در فتنه آینده این است که با کوتاهی و قصور در زمینه اقتصادی و ترویج بی بند و باری فرهنگی به نوعی به افکارعمومی القا کنند که انقلاب اسلامی در چهل سالگی کارآمد نیست که البته این فتنه موفقیتی را به دنبال ندارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران با اشاره به اینکه سران فتنه ۸۸ دارای ستاد و عقبه حمایتی بودند و متاسفانه بسیاری از اعضای این ستاد اعلام برائت نکردند گفت: افرادی مانند زنگنه، ربیعی، آخوندی، جهانگیری و شریعتمداری که درحال حاضر از مسئولان اصلی دولت هستند به عنوان اعضای کلیدی ستاد موسوی بودند و همین امر موجب می‌شود که تفکر موسوی که یک تفکر لیبرالی بود هم‌اکنون توسط اعضای ستاد او در فضای جامعه مستقر باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان دولتی درحال حاضر از اشراف و مسرفین هستند اذعان داشت: نگاه بسیاری از دولتی‌ها در زمینه اقتصادی خام‌فروشی، در زمینه فرهنگی ترویج فرهنگ لیبرالی و عدم توجه به توان داخلی و تکیه به سرمایه خارجی است.

سادات کرمی افزود: تفکری که هم‌اکنون دولت درحال پیاده‌سازی آن است تجسمی از تفکر لیبرال در کشور است که اگر امروز فتنه نکند قطعا گام‌هایی را برای فتنه‌آفرینی در آینده بر میدارد که خواه آگاهانه و خواه ناآگاهانه است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اتفاقاتی که در دی ماه سال ۹۶ رخ داد حاصل فشار معیشتی بود که با نگاه مدیریتی مسئولان دولتی صورت گرفت خاطرنشان کرد: این نگاه نه تنها به مردم بلکه به خود صاحبان این تفکر آسیب می‌زند که برای نمونه می‌توان به حادثه قتل میترا استاد که از سوی محمدعلی نجفی که یکی از وزرای همین دولت بود اشاره کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران تصریح کرد: جریانی که همیشه امام راحل و رهبری نسبت به آن به مردم هشدار می‌دهند که از آن فاصله بگیرند جریان لیبرالی است و به خاطر انتساب آقای منتظری به این جریان امام خمینی (ره) وی را عزل می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم ایران همیشه پای کار انقلاب هستند، تاکید کرد: برخی از مسئولان در سطوح مختلف، زمان فتنه تلاش کردند که مردم با واقعیت‌ها رو به رو نشوند و با انتقال سیاه‌نمایی و همچنین ترویج بی‌بند و باری در ستادهای انتخاباتی استان به دنبال جذب جوانان بودند که این امر خیانت به کشور بود.

سادات کرمی یادآور شد: جریان دانشجویی و انقلابی باید با هر مسئولی که در زمان تبلیغات انتخاباتی خلاف قانون و از جایگاه خود سوءاستفاده می‌کند به شدت برخورد آن‌ها را به مردم معرفی کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news