امروز : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۹:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار مراکز اسلامی انگلیس نسبت به تبعات محاکمه شیخ عیسی قاسم

این سازمان‌ها با بیان این که محاکمه آیت‌الله قاسم تعدی آشکار به شیعیان، مقدسات و نمادهای آن‌ها است، عنوان کردند: محاکمه شیخ قاسم از نظر قانون اساسی و شریعت اسلامی هیچ اعتباری ندارد. در این بیانیه از حوزه‌های عملیه، نهادهای دینی و حقوقی و شخصیت‌های تاثیرگذار جهان، کشورهای عربی و اسلامی و سازمان‌های مدفع حقوق […]

این سازمان‌ها با بیان این که محاکمه آیت‌الله قاسم تعدی آشکار به شیعیان، مقدسات و نمادهای آن‌ها است، عنوان کردند: محاکمه شیخ قاسم از نظر قانون اساسی و شریعت اسلامی هیچ اعتباری ندارد.

در این بیانیه از حوزه‌های عملیه، نهادهای دینی و حقوقی و شخصیت‌های تاثیرگذار جهان، کشورهای عربی و اسلامی و سازمان‌های مدفع حقوق بشر و آزادی‌های دینی خواسته شده که به مسئولیت‌های قانونی و اخلاقی خود در زمینه ارائه توصیه به دولت بحرین و دعوت از این کشور برای توقف هدف قراردادن شیخ قاسم و طایفه شیعیان عمل کنند.

حمایت کامل شیخ علی سلمان از موضع شرعی در دفاع از آیت‌الله قاسم
از سوی دیگر، شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت منحل شده الوفاق بحرین نیز از موضع شرعی صادره از سوی مراجع دینی در دفاع از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم به‌عنوان بالاترین مرجع دینی در بحرین حمایت کامل و بر آن تاکید کرد.

براساس این گزارش به نقل از پایگاه شبکه ماهواره‌ای «اللؤلؤه»، شیخ سلمان که به دلیل دیدگاه‌هایش در حمایت از دموکراسی در بحرین در بازداشت به سر می‌برد، در یک تماس تلفنی تاکید کرد که هدف قرار دادن آیت‌الله قاسم به معنای هدف قراردادن طایفه شیعیان است.

قرار است، دادگاه‌های رژیم بحرین روز یکشنبه آتی حکم خود علیه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را صادر کنند./ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1