امروز : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۹:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توقف پرداخت وام بانکی تا انتخابات

در هفته های اخیر و البته دو هفته پیش رو طبعاً کشور درگیر و دار انتخابات ریاست جمهوری است و همین موضوع باعث شده برخی از کارهای اجرایی مهم روی زمین بماند. در دولت یازدهم، حسن روحانی و اسحاق جهانگیری نامزد ریاست جمهوری شده اند و در این مدت به شدت مشغول تبلیغات و جلب […]

در هفته های اخیر و البته دو هفته پیش رو طبعاً کشور درگیر و دار انتخابات ریاست جمهوری است و همین موضوع باعث شده برخی از کارهای اجرایی مهم روی زمین بماند.

در دولت یازدهم، حسن روحانی و اسحاق جهانگیری نامزد ریاست جمهوری شده اند و در این مدت به شدت مشغول تبلیغات و جلب آرای مردم بودند که البته وزرای کابینه نیز آنها را همراهی می کنند.

حضور تمام قد کابینه یازدهم برای تبلیغات دو نامزد ریاست جمهوری نقدهای فراوانی به همراه داشته آنهم به این جهت که بسیاری از امور اجرایی که با زندگی مردم سروکار دارد روی زمین مانده است.

گرانی های چراغ خاموش کالای اساسی مردم در سایه تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری که اتفاقا در دولت مسولیت اساسی دارند نارضایتی مردم و فعالان اقتصادی را به همراه و این نقد را به روحانی و جهانگیری وارد داشته که وعده های آینده پیشکش، حال و روز الان را دریابید.

یکی از مسائلی که این روزها بانکداران آن را به انتخابات ریاست جمهوری ربط می دهند، پرداخت تسهیلات بانکی است. بانک های دولتی و نیمه دولتی که از بهمن سال قبل به بهانه تجمیع حساب ها و انجام امور مالی درب خزانه را بروی مردم بسته بودند با گذشت ۴۶ روز از سال ۹۶ کماکان از بسته بودن درب خزانه سخن می گویند.

اگر این روزها گذرتان به بانک ها افتاد و خواستید وام بانکی دریافت کنید با این پاسخ مواجه می شوید که “فعلاً وام نمی  دهیم” و اگر سوال کردید چرا این پاسخ را می شنوید که “بخشنامه اجرایی نیامده است”. احیاناً اگر کمی هم پیگیر شوید که تا کی باید صبر کنید به شما می گویند “تا پایان اردیبهشت”!

البته وارد این موضوع نمی شویم که دیگر دریافت وام بانکی بدون سپرده گذاری کاری سخت و تقریباً غیر ممکن شده چراکه بانک های دولتی که باید نسبت به سایرین کمی قانون مدار تر هم باشند به جرگه پرداخت تسهیلات به شرط سپرده گذاری وارد شده اند.

همچنین به این موضوع هم نمی پردازیم که سود های بانکی آنهم در حوزه تسهیلات سر به فلک کشیده و اگر مردم بخواهند وامی از بانکی دریافت کنند باید سودهای بالایی را هم در زمان بازپرداخت متحمل شوند.

تداوم هفت خوان دریافت وام بانکی هم مشکل یا نه بهتر بگوییم فرایندی است که دیگر برای مردم تازگی ندارد و آنها می دانند که اگر بخواهند وامی از نظام بانکی دریافت کنند جدا از پرداخت سودهای بالا، باید هفت خوانی را طی و نظر شعب بانکی را جلب کنند.

بنابراین آن گروه از مردمی که به دلیل رفع گرفتاری مالی خود در تلاش برای دریافت وام بانکی هستند باید کمی صبر کنند چراکه ظاهراً داغی تنور انتخابات هم نتوانسته یخ تسهیلات بانکی را ذوب کند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1