امروز : دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۸:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرسپوليس آنقدر قوی است که دوم شدن برای بقيه تيم‌ها مهم است/ اقتدار ما ادامه دارد

سعيد راد بازيگر توانمند سينما و تلويزيون دوست دارد هميشه رقباي پرسپوليس قوي و قدرتمند باشند تا اين تيم بتواند با اقتدار قهرمان شود و از نظر او قهرمان در ليگ ضعيف چندان لطفي ندارد. راد به نقش پررنگ برانكو در پرسپوليس حال حاضر هم اشاره مي‌كند چرا كه از نظر او برانكو جدا از […]

سعيد راد بازيگر توانمند سينما و تلويزيون دوست دارد هميشه رقباي پرسپوليس قوي و قدرتمند باشند تا اين تيم بتواند با اقتدار قهرمان شود و از نظر او قهرمان در ليگ ضعيف چندان لطفي ندارد. راد به نقش پررنگ برانكو در پرسپوليس حال حاضر هم اشاره مي‌كند چرا كه از نظر او برانكو جدا از بحث فني يك كارگردان و مدير خيلي خوب هم هست و توانسته با درايت و كارداني خودش اخلاق فوتبال را در پرسپوليس نهادينه كند و ديگر از جنگ اعصاب و دعواهاي سابق در اين تيم خبري نيست.

پرسپوليس امسال با اقتدار قهرمان شد. در مورد اين قهرماني صحبت مي‌كنيد؟

بعد از نيم‌فصل اول گفتم كه شك نكنيد پرسپوليس امسال با ۸، ۹ امتياز اختلاف قهرمان مي‌شود. آن موقع پرسپوليس با تراكتور يك امتياز اختلاف داشت اما اعتقاد داشتم اين تيم با ۸، ۹ امتياز اختلاف قهرمان خواهد شد.

چرا چنين اعتقادي داشتيد؟

چون پرسپوليس اخلاق فوتبال پيدا كرده است چرا كه يك شخصيتي به نام برانكو هدايت تيم را برعهده دارد و بالا سر تيم هست كه اخلاق فوتبال را بلد است و با صبر و حوصله و منش با تيم كار كرد و اخلاق را به تيم داد.

اين اخلاق فقط در تيم خلاصه شده است؟

اين اخلاق را تيم به سكوها هم داد. در سال‌هاي قبل چنين اخلاقي را كمتر شاهد بوديم چون مدام در تيم جنگ اعصاب و دعوا بود اما يكي از مهم‌ترين چيزهايي كه در اين سال‌ها در پرسپوليس ديدم اين بود كه تيم برانكو از درون نظم داشت. متاسفانه ما ايراني‌ها با هم نمي‌سازيم، در ورزش همين است و در هنر هم همين است و در فوتبال بيشتر است اما پرسپوليس با كادر مجربي كه برانكو با خودش آورد و حضور محمود خوردبين كه جزو اسطوره‌هاي ما است و بدون حاشيه و سر و صدا كارش را مي‌كند و كريم باقري به عنوان يك بازيكن بزرگ و بين‌‌المللي و سمبل اخلاق كه هيچ‌وقت دنبال حاشيه نبوده، امسال پرسپوليس اخلاق فوتبال را داشت و همه اين مسايل يعني اينكه برانكو تيمش را درست انتخاب كرده و سال بعد هم همين اتفاق مي افتد يعني اينكه باز تماشاگر مي‌آيد و آن اخلاق و شادي و هيجان هم هست.

تيم‌هاي ديگر توانايي رقابت با پرسپوليس را در اين فصل نداشتند؟

خوب است كه تيم‌هاي ديگر مبارز باشند و بيايند و كار كنند تا به پرسپوليس برسند. ما تيم‌هاي خوبي در ليگ برتر داريم كه مبارز هستند يعني يك رقابت سالم وجود دارد و پرسپوليس هم دنبال همين است. در اين فوتبال رقابت خوب و سالم است كه باعث مي‌شود پرسپوليس با ۹ امتياز اختلاف قهرمان مي‌شود. دوست ندارم بقيه تيم‌ها ضعيف باشند و پرسپوليس با ۲۲ امتياز اختلاف قهرمان شود بلكه دوست دارم حريفان ما هم قوي باشند و پرسپوليس با ۸، ۹ امتياز اختلاف قهرمان شود و براي بقيه تيم‌ها هم دوم شدن مهم باشد و تلاش كنند تا دوم شوند.

برانكو با تمام مديريت و تدبيري كه داشت اين اواخر شاهد اعتصاب بازيكنان هم بوديم. در اين رابطه چه نظري داريد؟

اين اواخر تيم با تمام زحماتي كه كشيده شد يك مقدار حاشيه داشت و اعتصاب كردند و چند روز تمرين نكردند اما گر برانكو نبود چه مكافات‌هايي داشتيم و اين قضايا تا كجا پيش مي‌رفت. اين مسايل بايد سريع جمع شود و خوشبختانه الان مدير خوبي بالاي سر تيم است. آقاي طاهري مرد بسيار خوبي است و مدير خوبي هم هست و از قبل او را مي‌شناسم. تيم‌هاي بزرگ نياز به مديريت خوب و درست دارند كه خوشحالم علاوه بر پرسپوليس تيم‌هاي ديگر هم مديران خوبي دارند كه در حال احيا اين تيم‌ها هستند يعني اينكه دارند خودشان را به نگاه حاكم در پرسپوليس مي‌رسانند.

پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا بايد به مصاف الوحده امارات برود. چه تصوري از اين بازي داريد؟

گروه ما خيلي گروه سختي بود و خوب است كه پرسپوليس حريف تيم‌هاي سخت است. اين بازي در آزادي است و مطمئنم ۸۰ هزار نفر مي‌آيند و من هم به استاديوم مي‌روم تا از تيم محبوبم حمايت كنم. قاعدتا بايد اين تيم را بزنيم. الوحده تيمي بود كه روي آنها حساب نمي‌كرديم اما پنج تا به الريان زد. الان هم ما الوحده را بزنيم و الريان و الهلال مساوي كنند صعود مي‌كنيم يعني درصد بالايي اميدواركننده است. برانكو هم كار خوبي كرد كه تيم دومش را جلوي سياه‌جامگان به زمين فرستاد تا تيم اصلي‌اش آماده بازي با الوحده باشد. در واقع برانكو ريسك نكرد كه مصدوميت يا خستگي نصيب بازيكنانش شود و اين درايت برانكو بود.

برانكو غير از مسايل فني كارگردان خوبي است و يك مدير است كه مي‌تواند براي مربيان جوان ما الگو باشد. من هميشه كار مهدي تارتار را هم پيگيري كرده‌ام كه امسال تيمش را قهرمان ليگ يك كرد و به ليگ برتر آورد و خيلي خوب است كه تارتار هم جدا از مسايل فني يك مدير و كارگردان است و او را تحسين مي‌كنم.

با توجه به اينكه الهلال از اين گروه صعود كرده فكر مي‌كنيد در بازي آخر با الريان راه بدهد كه پرسپوليس حذف شود؟

الان سعي مي‌‌كنند بازي‌ها را همزمان برگزار كنند و نظارت كامل روي بازي‌ها باشد و بعيد است چنين اتفاقي بيفتد اما از آنها هرچه بگوييد برمي‌آيد چون آنها در گذشته ديده‌ايم كه چه كارهايي كرده‌اند و وقتي يك گل جلو مي‌افتند چطور وقت‌كشي مي‌كنند و مدام خودشان را روي زمين مي‌اندازند چون اين معرفت و عرق ايراني هيچ‌وقت براي آنها وجود نداشته و همان طايفه هستند.

واقعا چقدر اميد داريد كه پرسپوليس از اين گروه صعود كند؟

خيلي، اگر اميد نداشته باشم كه براي ديدن بازي با الوحده به استاديوم نمي‌روم. حالا نه اينكه حتما بايد تيم ببرد كه به استاديوم بروم بلكه مثل تماشاگران به استاديوم مي‌روم چون پيروزي تيم به تماشاگر انرژي مي‌دهد و يك هفته شادتر زندگي مي‌كند./ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1