امروز : چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ - ۲۳:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دندان مصنوعی را قبل از خواب از دهان در بیاورید

خارج کردن دندان پروتزی از دهان در زمان خواب به آرواره‌های فکی استراحت می‌دهد. بعلاوه به علت افزایش بهداشت دهان، خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی را از بین می‌برد. در ادامه این مطلب را به نقل از جام جم آنلاین بخوانید. پژوهشگران در یک مطالعه تازه نشان داده‌اند افرادی که دست دندان‌شان را در حین […]

خارج کردن دندان پروتزی از دهان در زمان خواب به آرواره‌های فکی استراحت می‌دهد. بعلاوه به علت افزایش بهداشت دهان، خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی را از بین می‌برد. در ادامه این مطلب را به نقل از جام جم آنلاین بخوانید.

پژوهشگران در یک مطالعه تازه نشان داده‌اند افرادی که دست دندان‌شان را در حین خواب در دهان باقی می‌گذارند در مقایسه با افرادی که قبل از خواب آن را خارج می‌کنند در ریسک بالاتری از ابتلا به ذات‌الریه قرار دارند. بی‌توجهی به سلامت بهداشت دهان و دندان از عوامل اصلی خطرساز برای ابتلا به ذات‌الریه در میان سالمندان است.
چرا نباید با دندان مصنوعی خوابید؟
از آنجا که استفاده از پروتز در طول خواب احتمال بروز پلاک زبان و پروتز، التهاب لثه و ابتلا به بیماری‌های قارچی را افزایش می‌دهد، این افراد استعداد بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های عفونی تنفسی، نظیر ذات‌الریه دارند.

افزایش توجه به بهداشت دهان و آگاه کردن بیماران سالخورده از اثرات زیان‌آور استفاده از دست دندان در طول خواب از جمله ضرورت‌های حفظ سلامت دهان و دندان و نیز سلامت و بهداشت عمومی سالمندان است.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1