امروز : پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ - ۹:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

این ۷ اشتباه را در چیدمان خانه مرتکب نشوید

زیبایی خانه برای همه ما از اهمیت بالایی برخوردار است. کدام یک از این سبک‌ها را دوست دارید؟ سبک‌های دکوراسیون مینیمالیست؟ روستیک؟ یا کلاسیک؟ گذشته از تمام این سبک ها یکسری نکات ظریف در دکور خانه هست که باید از آن‌ها اجتناب کرد. در این جا ۷ مورد از این نکات را آوارده‌ایم که اگر […]

زیبایی خانه برای همه ما از اهمیت بالایی برخوردار است. کدام یک از این سبک‌ها را دوست دارید؟ سبک‌های دکوراسیون مینیمالیست؟ روستیک؟ یا کلاسیک؟ گذشته از تمام این سبک ها یکسری نکات ظریف در دکور خانه هست که باید از آن‌ها اجتناب کرد. در این جا ۷ مورد از این نکات را آوارده‌ایم که اگر می‌خواهید یک محیط آرامبخش و زیبا داشته باشید باید از انجام دادن آن‌ها دست بردارید. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت بدونیم می‌خوانیم.

این ۷ اشتباه را در چیدمان خانه مرتکب نشوید
نصب تابلوها درارتفاع خیلی بالا
در رابطه با دکوراسیون یک نکته مسلم و ثابت وجود دارد: نقاشی‌ها باید همسطح با چشم‌ها باشد. قانون نصب تابلوها با فاصله ۱٫۵ متر از زمین است.
قرار دادن مبل‌ها پشت به دیوار
شاید با گذاشتن همه مبل‌ها در وسط اتاق کمی حس عجیبی به شما دست بدهد اما قرار دادن همه مبل‌ها پشت به دیوار هم خیلی رسمی است. پس نه مبل‌ها را کاملا وسط قرار دهید و نه کاملا پشت به دیوار. برای زیبایی بیشتر مبل‌ها را دسته بندی کنید.
ترس از رنگ نداشته باشید
سفید یکی از رنگ‌هایی است که همه ما دوست داریم در دکور خانه استفاده کنیم.  اما اگر تمام اتاق‌ها سفید باشد کمی کسل کننده می‌شود حداقل باید چند رنگ متفاوت به خانه اضافه کرد.
قرار دادن تعداد زیادی کوسن روی مبل‌ها
درسته که کوسن برای رنگ و آب دادن به یک زمینه خنثی خیلی به کار میاد اما وقتی مهمان‌ها مجبور هستند برای نشستن روی مبل کوسن‌ها را پایین بریزند بدانید که در این کار کمی زیاده روی کرده‌اید.
بیش از حد اهل ست کردن نباشید
فکر نکنید که میزهای دکوری که کنار هم می‌گذارید حتما باید هم اندازه باشند. فکر نکنید که مبل و نهار خوری حتما باید از یک برند باشد. کمی خلاقیت به خرج دهید و طرح و جنس و رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید.
تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی اتاق تعیین نکنید
هیچ وقت تلویزیون را به عنوان زیباترین وسیله خانه در نقطه کانونی قرار ندهید. اگر می‌خواهید یک دکور حرفه‌ای داشته باشید تلویزیون را در یک قسکت کناری قرار دهید یا روی دیوار نصب کنید.
نور خانه را فراموش نکنید
آیا تا به حال کسی به شما گفته بود که نور بالای سر نور آرامبخشی برای خانه نیست؟ چراغ‌های رومیزی و چراغ‌های ایستاده را در دکور خانه با هم ترکیب کنید و برای سقف خانه چراغ‌های کم نور نصب کنید.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1