امروز : شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ - ۲۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دستورالعمل جدید آموزش و پرورش درباره جذب و سازماندهی معلمان وظیفه

بخشنامه جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد. در این بخشنامه آمده است: در اجرای بند «الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی قانون خدمت وظیفه عمومی و با عنایت به مجوز مورخ ۱۴ اردیبهشت […]

بخشنامه جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: در اجرای بند «الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی قانون خدمت وظیفه عمومی و با عنایت به مجوز مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۶ ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه آن استان برای جذب و سازماندهی معلمان وظیفه در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ به شرح ذیل اعلام می‌شود:

 

داوطلبین واجد شرایط دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها تیر و شهریور ۹۶ می‌باشد، ثبت‌نام و امتیاز‌بندی شوند؛ در جذب و به‌کارگیری افراد، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس رعایت شود.

ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی، از پذیرش رشته‌های پیراپزشکی(ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و ….)خودداری شود و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصصی و در فرم مربوطه در تاریخ دوم خرداد ماه ۹۶ به حوزه ستادی ارسال شود.

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام، فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تکمیل و پس از الصاق یک قطعه عکس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه تحویل مسئول ثبت‌نام نمایند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند(به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان).

مدت خدمت در برنامه سرباز معلم، ۲ سال تمام است و لذا مشمولینی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند و باید در این خصوص از متقاضیان تعهد اخذ شود؛ متقاضیان در صورت کتمام کسر خدمت در هنگام ثبت‌نام و سپس درخواست استفاده از آن در حین خدمت، ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی» و «هزینه دوره آموزشی بدو خدمت» و «دوره آموزش نظامی» می‌باشند.

انصراف پذیرفته‌شدگان(جهت ادامه تحصیل و …)مجاز نمی‌باشد و در موارد خاص(با موافقت اداره کل استان) مشمول پرداخت هزینه فوق است؛ ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

اعزام افراد به مراکز آموزش نظامی در تاریخ اول تیرماه ۹۶ انجام خواهد گرفت، لذا باید در این خصوص اطلاع‌رسانی انجام گرفته و قبل از اعزام نیز برگه‌های اعزام افراد کنترل گردد؛ اشتباه در ثبت مشخصات پذیرفته شدگان به ویژه کد ملی موجب حذف ایشان گردیده و مسئولیت آن به عهده اداره کل آموزش و پرورش استان است.

درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی سبب لغو اعزام گردیده و افرادی که از سازمان نظام وظیفه چنین درخواستی داشته اند از لیست سربازمعلمان کنار گذاشته می‌شوند و این افراد باید در مهلت ثبت‌نام، نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند.

ارسال دیدگاه

 

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1