امروز : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۸:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه آیت‌الله جوادی‌آملی به حجاج

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید‌علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، با بیان اینکه نظام اسلامی ایران دارای عزت و عظمت در جهان است، اظهار داشت: حفظ این عزت و عظمت باید در دستور کار تمامی مسئولان قرار گیرد. وی با تأکید بر حفظ عزت و عظمت […]

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار با حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید‌علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، با بیان اینکه نظام اسلامی ایران دارای عزت و عظمت در جهان است، اظهار داشت: حفظ این عزت و عظمت باید در دستور کار تمامی مسئولان قرار گیرد.

وی با تأکید بر حفظ عزت و عظمت از سوی حجاج گفت: رفتن به حج از فرایض دینی ما مسلمانان است‌ و عظمت کعبه و جایگاه آن‌چنان بالاست که قابل توصیف نیست‌ و هرکسی قادر به درک این عظمت و جایگاه نیست.

مرجع تقلید شیعیان یکی از مهم‌ترین شروط قبولی مناسک و اعمال انسان در حج را انجام آن به‌سوی یک قبله و کعبه بیان کرد و گفت: همیشه باید حضورمان متوجه کعبه باشد و کعبه تنها منحصر در حج و حضور در مکه نمی‌شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی با بیان تحمیلی نبودن عزت خاطرنشان کرد: همه اعمال و رفتار ما باید عزتمندانه باشد‌ و در مناسک حج باید آن را انجام داده و به‌گونه‌ای رفتار کنیم که عزت مسلمانان حفظ شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد: حج به‌عنوان یک فعل است و از تمامی مدیران و روحانیون کاروان‌ها خواهانیم که به‌منظور بهره بردن بیش‌تر از معنویات حج آموزش‌های لازم به آن‌ها داده شود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1