امروز : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۸:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حذف کارت‌های قدیمی «نظام پزشکی»

دکتر علیرضا زالی در مراسم رونمایی از امضای الکترونیک و کارت هوشمند نظام پزشکی با اشاره به تحقق توسعه پرونده الکترونیک سلامت در دولت یازدهم، اظهارداشت: پرونده الکترونیک  در روزهای آغازین استقرار وزارت بهداشت در این دولت بیشتر به یک ایده‌آل شبیه بود ولی امروز آن را به صورت امری عملیاتی می‌بینیم. این شتاب ارزنده […]

دکتر علیرضا زالی در مراسم رونمایی از امضای الکترونیک و کارت هوشمند نظام پزشکی با اشاره به تحقق توسعه پرونده الکترونیک سلامت در دولت یازدهم، اظهارداشت: پرونده الکترونیک  در روزهای آغازین استقرار وزارت بهداشت در این دولت بیشتر به یک ایده‌آل شبیه بود ولی امروز آن را به صورت امری عملیاتی می‌بینیم. این شتاب ارزنده و قابل تحسین در حوزه آی تی در کشور از وزارت بهداشت آغاز و باعث شد سیمای نوینی در بحث فناوری‌ها حوزه سلامت تجلی پیدا کند.

وی افزود: جای خوشبختی است که در وزارت بهداشت شاهد همراهی و همگامی با سازمان نظام پزشکی در پروژه‌های مختلفی بوده‌ایم. این موضوع بسیار مهم است و خوشحالیم با سیاست‌های مترقی وزارت بهداشت در این دوره در بحث فناوری های نوین این اقدام انجام شد. به دلیل وظیفه ذاتی نظام پزشکی و اصول قانونی بحث ثبت نام و پروانه اشتغال به این نهاد صنفی واگذار شده است؛  ثبت نام در نظام پزشکی به عنوان گلوگاه ورود فرد برای ارائه خدمات حرفه‌ای  و پروانه اشتغال به عنوان شرط کافی این اقدام اهمیت بالایی دارند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران تصریح کرد: بحث پرونده، نسخه و امضای الکترونیک و کارت ثبت نام نظام پزشکی حلقه‌های بهم پیوسته‌ای هستند که با تعاملی همزمان بین سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت محقق شده‌اند. کارت نظام پزشکی امروز به کارت هوشمند تبدیل می‌شود، نمونه قدیمی آن اطلاعاتی کمی داشت و به عنوان تراشه‌ای هوشمند عمل نمی‌کرد. اما کارت هوشمند امروز می‌تواند علاوه بر اطلاعات مقدماتی گروه های پزشکی، اطلاعات نوینی را نیز ارائه دهد.

وی در خصوص کارکرد امضای الکترونیک و کارت هوشمند نظام پزشکی نیز گفت: امضای الکترونیک مطمئن است و از نظر زیرساختی و فنی اطمینان کاملی درباره آن حاصل می‌شود. همچنین علاوه بر اینکه هویت و اصالت فرد تایید می‌شود، زمینه سرعت بخشیدن به فرآیندهای اداری را ایجاد می‌کند و شفافیت و کاهش روند بوروکراتیک را به دنبال دارد.

زالی ادامه داد: کارت‌های قبلی اطلاعات ابتدایی داشتند که نمونه هوشمند آن اطلاعات تفصیلی و مبسوطی دارد و می‌توان اطلاعات جدیدی مانند داده‌هایی که برای شناسایی فرد در جامعه پزشکی لازم است به آن افزود. یکی از بحث‌های مهم در نظام پزشکی درگاه ورود فرد به نظام پزشکی است که از این راه مسائل نوین فناوری مد نظر قرار داده می‌شود.

به گفته رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، عملیات اجرایی امضای الکترونیک و کارت نظام پزشکی هوشمند از امروز آغاز و بر اساس مصوبه نظام پزشکی امسال به صورت گزینشی برای افرادی که تمایل دارند انجام می‌شود. همچنین تا پایان سال ۹۶ و از سال آینده کارت های هوشمند جایگزین نمونه قدیمی آن می‌شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news