امروز : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ۱۸:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقلال ۳ بازیکن جدید جذب می کند/ جباروف باید برگردد

تمرینات استقلال برای بازی مقابل العین امارات در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حال پیگیری است. علیرضا منصوریان به صعود تیمش از این مرحله امیدوار است اما نگرانی هایی هم دارد. او امروز در جمع خبرنگاران حاضر در تمرین استقلال درباره همه چیز صحبت کرد: در تهران گل نخوریم صعود می‌کنیم با […]

تمرینات استقلال برای بازی مقابل العین امارات در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حال پیگیری است. علیرضا منصوریان به صعود تیمش از این مرحله امیدوار است اما نگرانی هایی هم دارد. او امروز در جمع خبرنگاران حاضر در تمرین استقلال درباره همه چیز صحبت کرد:

در تهران گل نخوریم صعود می‌کنیم

با توجه به شرایط لیگ برتر که بازی‌ها پشت سر هم بود و ما ۴ روز یک بار به میدان می‌رفتیم، در حال حاضر تیم را آماده دیدار با العین می‌کنیم. قبل از داربی پایتخت این شرایط را داشتیم و خیلی سخت بود که بتوانیم تیم‌مان را حفظ کنیم. کار بزرگی را انجام دادیم. همیشه در اواخر لیگ این فشردگی بازی‌ها وجود دارد. به دوستان‌مان هم گفته‌ام که تیم‌های آسیایی بیش از همه این فشار را احساس می‌کنند و فشردگی بازی‌ها بسیار زیاد است. کادر فنی خیلی خوب تیم را آماده دیدار با العین می‌کند.بازی با العین بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است. این دیدار کلید موفقیت ما در سال ۹۶ است و برای رسیدن به رویاهای بزرگمان باید از صخره العین رد شویم. امتیاز العین نسبت به ما این است که آن‌ها در بازی رفت مهمان هستند و در بازی برگشت میزبان خواهند بود. باید تمام سعی‌مان را بکنیم که در بازی رفت گل نخوریم و به پیروزی برسیم. اگر این اتفاق بیفتد می‌دانیم در بازی برگشت چطور بازی کنیم.

بازی‌های فشرده بازیکنان ما را مصدوم کرد

اواخر فصل بازی‌های فشرده‌ای انجام دادیم که برای بازیکنانمان شرایط سختی ایجاد کرد. کاوه رضایی، پادوانی، رابسون و امید ابراهیمی با این مشکل روبرو هستند ولی سعی می‌کنیم بهترین تیم را راهی بازی‌ها کنیم و امیدوارم در بازی رفت با العین بدون گل خورده پیروز شویم.

نمی‌توانستم پرچم ایران را نادیده بگیرم

من سال‌ها در تیم امید حضور داشتم و کنار کی‌روش و قطبی کار کرده‌ام. آن زمان از این مسائل زجر می‌کشیدیم. هیچگاه نمی‌توانیم اولویت بودن پرچم ایران را نادیده بگیریم. شرایط ما خیلی سخت است اما اول به خاطر تیم ملی جوانان و دوم به خاطر اینکه نورافکن حضور در جام جهانی را تجربه کند و امتیازی برای آینده‌اش به دست بیاید او را با تیم ملی فرستادیم. ریسک بزرگی کردیم که نورافکن را به تیم ملی دادیم. او کم و سن سال است اما همیشه جزو ۱۱ بازیکن اصلی ماست. به امیرحسین پیروانی گفتم که در کره برای تیم ما دعا کند تا از این صخره عبور کنیم.

باقری ۱۸۰ درجه تغییر کرد

خدا را شکر این روزها فرشید باقری بسیار آماده و سرحال باز گشته و نگاه ما به او نسبت به چند ماه قبل ۱۸۰ درجه تغییر کرده است. او خودش باعث شد که نگاه ما به او مثبت‌تر شود. او در بازی با سپاهان یک گل دو سه میلیاردی برای ما زد. برخی دوستان نگران بودند که چرا برای این بازیکن پول خرج شده اما بعد از آن گل گفتم که این پول حلالش باشد. در بازی با التعاون هم خودش را کامل کرد و نشان داد که می‌تواند در میانه میدان حضور داشته باشد. به جای نورافکن، او را داریم اما از جانب امید ابراهیمی هم نگرانیم. اگر پزشکان تیم او را برسانند که خوب است وگرنه باید در بازی رفت با العین با شرایط کاملا حرفه‌ای به بازی بپردازیم.

باید ستاره‌های‌مان را حفظ کنیم

هنوز روی صحبت‌های خودم هستم. اولویت ما حفظ ستاره‌هایمان است که ۱۱ نفر هستند. فرشید اسماعیلی و رابسون جانواریو امسال وارد سهمیه بزرگسال استقلال می‌شوند. در حال حاضر سه جای خالی داریم که با خروج یک بازیکن ۴ جای خالی خواهیم داشت. ما به ساختار تیم‌مان دست نمی‌زنیم و نباید این کار را انجام دهیم چرا که دیگر زمانی برای از دست دادن نداریم. قبل از شروع لیگ به اندازه کافی زمان از دست دادیم و برای شروع لیگ جدید باید با کمترین تغییر وارد مسابقه‌ها شویم.

با هیچ بازیکنی مذاکره نکرده‌ایم

از همین جا اعلام می‌کنم که نه خودم و نه نزدیکانم با هیچ بازیکنی مذاکره نکرده‌ایم. اگر قرار باشد بازیکنی را بگیریم او را به باشگاه دعوت می‌کنیم و بعد از گذشت یک دقیقه از ثبت قرارداد آن را هم اعلام می‌کنیم. با این شرایط ما باید ۲۰ بازیکن بگیریم. ما احتیاجی به این تعداد بازیکن نداریم و در تلاش هستیم ستاره‌های خودمان را حفظ کنیم و در نهایت سه بازیکن جدید را هم جذب کنیم.

جپاروف باید به استقلال برگردد

جپارف قرارداد کاملی با ما دارد. وکیل او به باشگاه آمده بود. جپارف با فوتبال ما آشنا شده و شیطنت‌های آن را می‌داند. اگر او نخواهد به استقلال بیاید شرایط سخت می‌شود. ما قرارداد ۱۸ ماهه‌ای با او بسته بودیم که به مدت سه ماه به سپاهان رفت که اسناد آن هم موجود است و به آقای توفیقی می‌گویم آن را ارائه کند. قرارداد جپارف با سپاهان بدون شرط بود و بعد از سه ماه باید او به استقلال برگردد. اگر جپارف به تیم ما برنگردد ما تابع قوانین فیفا و AFC هستیم.

با حمایت هواداران به اینجا رسیدیم

از هواداران تشکر می‌کنم. اگر ما به اینجا رسیده‌ایم حاصل حمایت‌ها آن‌ها بوده است. مقابل العین دو سه بازیکن ستاره تیم‌مان را در اختیار نداریم و نگاه‌مان به هواداران است. العین تیمی نیست که بگوییم با نیمی از ورزشگاه هم آن‌ها را شکست می‌دهیم. تمام کشورهای حوزه خلیج فارس از هجمه هواداران ایرانی در آزادی می‌ترسند. از هواداران خواهش می‌کنم از طریق بانک کوثر بلیت‌های این بازی را تهیه کنند. ۷-۸ روز تا بازی مانده و زمان کافی برای این کار وجود دارد. باید مقابل العین مانند دیدار با السد ظاهر شویم تا بازیکنان این تیم به محض ورود به زمین استرس بگیرند تا بتوانیم در ۱۵ دقیقه ابتدایی و یا ۱۵ دقیقه پایانی به این تیم گل بزنیم./ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1