امروز : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشکلات پیچیده ترکیه/ عصبانیت ترک ها از تصمیم واشنگتن

روزنامه دیلی صباح (dailysabah) چاپ ترکیه در صفحه انگلیسی زبان خود یادداشتی را درباره مشکلات پیچیده امروز مردم این کشور و عدم توانایی دولت اردوغان در رفع این مشکلات منتشر ساخته است. یادداشت نویس دیلی صباح به سیاست های دولت پیشین آمریکا در منطقه تاخته و رویکرد شکست خورده اوباما را یکی از علل وضعیت […]

روزنامه دیلی صباح (dailysabah) چاپ ترکیه در صفحه انگلیسی زبان خود یادداشتی را درباره مشکلات پیچیده امروز مردم این کشور و عدم توانایی دولت اردوغان در رفع این مشکلات منتشر ساخته است.

یادداشت نویس دیلی صباح به سیاست های دولت پیشین آمریکا در منطقه تاخته و رویکرد شکست خورده اوباما را یکی از علل وضعیت کنونی ترک ها دانسته است.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: شکست های پیاپی اوباما در خاورمیانه هزینه زیادی را بر ترکیه تحمیل کرد.

دیلی صباح افزود، در شرایط فعلی همه نگاه ها به دیدار بین رئیس جمهور جدید آمریکا با اردوغان معطوف است و برای نتایج این دیدار برنامه ریزی شده است.

در ادامه این یادداشت به تشدید تنش های بین ترکیه و آمریکا اشاره شده و آمده است: افکار عمومی ترکیه و مردم این کشور از تصمیم واشنگتن برای ارائه سلاح های سنگین به «واحدهای حفاظت خلق»، شاخه گروه غیرقانونی پ ک ک در سوریه عصبانی هستند.

به نوشته دیلی صباح، اردوغان در پکن و پیش از سفر به آمریکا ترجیح داد پاسخ مفصلی به خبرنگاران ندهد و به همین مقدار بسنده کرد که تصمیم نهایی ترکیه پس از دیدار رودر روی وی با ترامپ در واشنگتن اتخاذ خواهد شد.

یادداشت نویس دیلی صباح می افزاید: به یاد دارم زمانیکه اوباما و اردوغان در کاخ سفید، کنفرانس مشترک خبری برگزار کردند. در آن زمان اوباما وعده داد درباره موضوع پناهندگان به ترکیه کمک کند و تصریح کرد که تنها راه حل بحران سوریه، رفتن بشار اسد خواهد بود.

دیلی صباح از رویکرد شکست خورده اوباما انتقاد کرده و نوشته با همه این حرف ها اسد در قدرت باقی ماند.

در ادامه این نوشتار می خوانیم: بی مبالاتی دولت سابق آمریکا هزینه های زیادی را برای مردم ترکیه به همراه داشته است.

دیلی صباح افزود: با نگاهی به مشکلات ترکیه طی سه سال گذشته و گرفتاری هایی که برای ترک ها ایجاد شده می توان فهمید چرا مردم ترکیه دولت خود با بیمار و ناکارآمد می دانند.

در پایان این یادداشت بار دیگر تاکید شده که مردم ترکیه منتظر موضع گیری اردوغان پس از دیدار با ترامپ هستند تا ببینند آیا دولتشان می تواند اقدامی عملی برای رفع مشکلات انجام دهد یا خیر؟/ر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news