امروز : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۲۳:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روزبه چشمی : از پرسپولیس پیشنهاد داشتم

روزبه چشمی در مورد دوران مصدومیت، محرومیت استقلال، اتفاق عجیبی که در صبا برایش افتاد و شرایط این فصل تیمش صحبت های جالبی داشت که در ادامه آن را می خوانید: از نظر خودت با اتفاق های که این فصل برایت افتاد می‌توان اسم تو را بدشانس ترین فوتبالیست چند سال اخیر نامید؟ اگر جمیع […]

روزبه چشمی در مورد دوران مصدومیت، محرومیت استقلال، اتفاق عجیبی که در صبا برایش افتاد و شرایط این فصل تیمش صحبت های جالبی داشت که در ادامه آن را می خوانید:

از نظر خودت با اتفاق های که این فصل برایت افتاد می‌توان اسم تو را بدشانس ترین فوتبالیست چند سال اخیر نامید؟
اگر جمیع اتفاقات را در نظر بگیرید، یعنی مصدومیت، محرومیت استقلال از فعالیت در فصل نقل و انتقالات و اتفاقی که برای صبا افتاد را کنار هم بگذارید بله من بدشانس‌ترین بازیکن فوتبال ایران در سال ۹۵ هستم.
بعد از اینکه در فصل گذشته مصدوم شدی، سیل نزولی استقلال شروع شد و به نوعی این تیم صدرجدول را از دست داد. قبول داری مصدومیت تو باعث شد پارسال استقلال قهرمان لیگ‌برتر نشود؟
در مورد این موضوع من حرف نزنم بهتر است اما واقعا باید بگویم که بازیکنان در تیم پارسال ما خیلی با هم مچ بودند و ما چشم بسته همدیگر را در زمین پیدا می‌کردیم. شاید در آن زمان نه بازیکنان نه کادرفنی به فکر جایگزین برای تیم اصلی نبودند اما متاسفانه با مصدومیتی که نصیب من شد، کار خیلی سخت شد.
در مورد یک سالی که دور از میادین بودی صحبت کن.
هرگز فکر نمی‌کردم به خاطر یک مصدومیت مجبور شوم یک سال بیرون از میادین باشم. من عملی روی پایم انجام دادم که به گفته آقای نوروزی و سایر پزشکان سخت‌ترین عمل برای یک بازیکن است. روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتم اما امیدوارم در فصل بعد شرایط برایم فرق کند.
بعد از اینکه استقلال از فعالیت در فصل نقل و انتقالات محروم شد، خیلی‌ها گفتند چرا لیست استقلال با بازیکنانی که هرگز به بازی گرفته نشدند، پر شد که تو مجبور شوی از لیست خارج شوی. از این نظر از کادرفنی استقلال دلخوری ندار ی؟
واقعیتش را بخواهید هیچ بازیکن، مربی یا مدیری در فوتبال ایران فکر نمی‌کرد برای فوتبال ایران و استقلال همچنین اتفاق عجیبی بیفتد. اتفاقی افتاد که از نظر من کاملا نادر بود و نمی‌شود از این نظر چندان به کادرفنی خرده‌ای گرفت.
تو در نیم فصل از پرسپولیس پیشنهاد داشتی. این موضوع را که کتمان نمی‌کنی؟
نه حرف شما درست است و من در نیم فصل با پیشنهاد جدی از سوی پرسپولیس روبه‌رو شدم.
شاید فصل پیش خیلی‌ها می‌گفتند روزبه چشمی در تیم‌های پایه پرسپولیس بازی کرده و قلبا طرفدار استقلال نیست. چطور شد که پیشنهاد این تیم را رد کردی؟
اولا باید بگویم بزرگتر از من در استقلال و پرسپولیس بازی کرده‌اند و حالا من که فقط چند ماه در رده پایه در پرسپولیس بودم. این هم که خیلی‌ها می‌گویند طرفدار استقلال نیستم را فکر کنم به زبان نه، در زمین بازی ثابت کرده‌ام که آیا حرف‌ آنها درست است یا نه. وقتی یک سال از میادین دور بودم و هواداران استقلال و تا حدودی مدیران تیم اینقدر به من لطف داشتند دور از معرفت بود که این تیم را رها کنم بالاخره فوتبال بالا و پایین دارد و من نمی‌توانستم با پاسخ مثبت دادن به پیشنهاد پرسپولیس خیلی چیزها را فراموش کنم.
شاید خیلی‌ها ندانند ولی تو برای اینکه فصل بعد در استقلال بازی کنی خیلی از پیشنهادهای تیم دیگر را رد کردی. در مورد این موضوع حرف می‌زنی؟
در نیم فصل که استقلال از فعالیت در فصل نقل و انتقالات محروم بود، من چند پیشنهاد داشتم اما چند تیم حاضر نبودند با من قرارداد ۶ ماهه امضا کنند  و چون می‌خواستم حتما سال بعد به استقلال برگردم، پیشنهاد آنها را رد کردم.
و انتخاب صبا اوج بدشانسی تو در فوتبال بود. در این باره هم توضیح می دهی؟
من از بین دو پیشنهادی که حاضر بودند قرارداد ۶ ماهه با من امضا کنند صبا را انتخاب کردم چراکه قبلا با سرمربی این تیم کار کرده بودم و بسیاری از بازیکنان این تیم فصل پیش در استقلال بازی می‌کردند. به نوعی دوست داشتم به استقلال ۲ بروم تا حداقل ۶، ۷ بازی برای این تیم انجام بدهم و با آمادگی کامل آماده فصل بعد بشوم. وقتی صبا نشد دیگر به خودم گفتم قسمت نیست این فصل بازی کنم وگرنه اینقدر بدشانسی یک جا برایم اتفاق نمی‌افتاد.
حالا آماده بازی کردن برای فصل بعد هستی؟
همانطور که گفتم تمام تلاشم را کردم که در این فصل بازی کنم اما وقتی دیدم که نشد تمریناتم را با استقلال پیگیری کردم و الان اعضای کادرفنی و بازیکنان استقلال می‌توانند شهادت بدهند که چقدر آماده‌ام.
فصل بعد با حضور تو استقلال ۴ هافبک دفاعی دارد. کار تو برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی سخت نیست؟
راستش را بخواهید با هر تعداد بازیکن که در پست من قرار داشته باشند باید رقابت کنم و ثابت کنم که شایستگی قرار گرفتن در ترکیب اصلی را داشته‌ام. پس با این حساب مهم نیست چند بازیکن در پست من باشند و همانطور که آنها تلاش می‌کنند من هم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تمام تلاشم را انجام می‌دهم.
تو قبل از اینکه مصدوم بشوی یکی از امیدهای اصلی استقلال برای دعوت شدن به تیم‌ملی بودی. فکر می‌کنی این اتفاق دوباره برای تو رخ می‌دهد؟
حالا دیگر شرایط برای من سخت‌تر از بقیه بازیکنان است چراکه یک سال است فوتبال بازی نکرده‌ام. با این حال هنوز هم روزنه امید دارم وقتی کنعانی زادگان بعد از یک مصدومیت طولانی به تیم‌ملی دعوت می شود این نشان می دهد که آقای کی‌روش تمام بازیکنان را زیرنظر دارد و این برای من امیدواری است.
در مورد فصلی که برای استقلال گذشت، صحبت کن.
به هرحال استقلال در نیم فصل اول چون تغییرات زیادی داشت به دلیل عدم هماهنگی امتیازهای مهمی را از دست داد و در آن زمان خیلی‌ها می‌گفتند کار تیم ما تمام است اما ما به این تیم ایمان کامل داشتیم و شما دیدید در نیم فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا نتایج بسیار خوبی گرفتیم.
فکر می‌کنی استقلال چطور توانست دربی را با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شود؟
قبل از بازی شاید خیلی‌ها اصلا برای ما شانسی قائل نبودند اما همه دیدند که استقلال حتی وقتی از پرسپولیس عقب افتاد، موفق شد خود را خیلی زود در زمین جمع کند و این نشان از شخصیت بالای استقلال دارد. من فکر می‌کنم استقلال در دربی به خاطر شخصیت بالایش پیروز شد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news