امروز : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۲۳:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیرکار: سعی داریم کارانه به جای یارانه پرداخت کنیم

علی ربیعی در مراسم رونمایی از سند ملی اشتغال سبز اظهار کرد: گفتمان محیط زیست در کشور جا افتاده است؛ دولت یازدهم دولتی است که بین دولتهای قبل و بعد از انقلاب که بیش از همه به بحث محیط زیست و رونق گفتمان محیط زیست پرداخته است. وی با اشاره به آثار و تبعات منفی […]

علی ربیعی در مراسم رونمایی از سند ملی اشتغال سبز اظهار کرد: گفتمان محیط زیست در کشور جا افتاده است؛ دولت یازدهم دولتی است که بین دولتهای قبل و بعد از انقلاب که بیش از همه به بحث محیط زیست و رونق گفتمان محیط زیست پرداخته است.

وی با اشاره به آثار و تبعات منفی برنامه‌های توسعه‌ای انجام شده در کشور برای حوزه محیط زیست گفت: در این دوره بیش از هر دوره‌ای هم رونق گفتمان محیط زیست و هم رونق عملکرد محیط زیستی داشتیم اما سیاست‌های غلط در حوزه منابع آب و محیط زیست منجر به این وضعیت شده است همچنین عدم وجود گفت‌وگوهای منطقه‌ای و بین‌المللی و حضور کم ایران در سیاست‌های خارجی در منطقه و بین‌الملل، سیاست‌های غلطی است که در این دوره وارث آن بودیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طی سه چهار سال گذشته در حوزه محیط زیست به اندازه ۱۵ سال کار شده است افزود: در حوزه اشتغال سبز رویکرد اول رویکرد مسئولیت اجتماعی است؛ طبق تعاریف توسعه پایدار باید به سمت مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها و وزارتخانه‌ها برویم. وزارتخانه‌هایی که کارهای توسعه‌ای انجام می‌دهند، حرکت کنیم اما امروز از این رویکرد عبور کرده و به رویکرد جدیدی رسیده‌ایم؛ جهت‌گیری این رویکرد رشد فراگیر ضد فقر و پایدار است که پایداری آن به حوزه محیط زیست ارتباط زیادی دارد.

ربیعی با تاکید بر اینکه رشد فراگیر اشتغال و ضد فقر در دوره بعد جزء برنامه‌های رئیس جمهور است، اظهار کرد: در رویکرد اول کاهش ضایعات، پساب و آلودگی از سوی دستگاهها مد نظر قرار می‌گیرد اما در رویکرد جدید به سمت مشاغلی می‌رویم که ذاتا سبز هستند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد رشد اشتغال فراگیر و ضد فقر سه حوزه را در بر می‌گیرد، گفت: بر اساس این رویکرد می‌خواهیم اقتصاد را جلو ببریم. رشد و توسعه اقتصادی که به اشتغال فراگیر و کاهش فقر منجر شود و در عین حال پایداری زیست محیطی را در بر داشته باشد. این سه حوزه مباحثی است که از سوی رئیس جمهور مطرح می‌شود.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1