امروز : چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نتایج شمارش آراء باید به تدریج اعلام شود

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز(چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت) در نشست خبری خود با اصخاب رسانه، گفت: انتظار این است خبرنگاران خارجی گام‌های مهمی را که مردم ما در انتخابات برمی‌دارند به نحو احسن منعکس کنند. وی ادامه داد: شورا نگهبان وظایف مهمی دارد و تلاش می‌کند امانت دار آرای مردم باشد و از حق […]

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز(چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت) در نشست خبری خود با اصخاب رسانه، گفت: انتظار این است خبرنگاران خارجی گام‌های مهمی را که مردم ما در انتخابات برمی‌دارند به نحو احسن منعکس کنند.

وی ادامه داد: شورا نگهبان وظایف مهمی دارد و تلاش می‌کند امانت دار آرای مردم باشد و از حق الناسی پاسداری کند.

کدخدایی با اشاره به اقداماتی که شورای نگهبان درباره برگزاری انتخابات انجام داده است، افزود: نظارت برتعرفه‌ها و چاپ آنها که کار بسیار حساس است از سوی شورای نگهبان انجام شده است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه بر سر صندوق‌ها بین ۳ تا ۵ ناظر داریم، اظهار داشت: برای ایجاد اطمینان مردم، کاندیدا و طرفدارانشان، قانونگذار پیش بینی‌هایی داشته و شورای نگهبان هم راهکارهایی داشته است که از جمله آن حضور نمایندگان نامزدها سر صندوق‌ها است.علاوه بر آن چند دوره است که از نمایندگان کاندیداها دعوت می‌کنیم تا با حضور در شورای نگهبان از نزدیک بر روند کار ما نظارت داشته باشند.

کدخدایی با تاکید براینکه مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم شده است، اظهار داشت: در بیش از ۱۰۰ کشور انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار می‌شود.

وی انتخابات در ایران را انتخاباتی کاملا مردمی و برای مردم و توسط مردم دانست و اضافه کرد: اگر مروری بر قانون داشته باشید متوجه می شوید هم هیئت‌های اجرایی و هم هیئت‌های نظارت از بین مردم انتخاب می‌شوند بنابراین به جرات می توانیم اعلام کنیم انتخابات در ایران مردمی بوده و توسط مردم برگزار می شود.

کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات امروز وزیر کشور پیرامون اعلام یک باره نتیجه انتخابات، گفت: پیشنهاد ما این است که گزارش‌ها و نتایج شمارش آراء به تدریج برای مردم اعلام شود.

سخمگوی شورای نگهبان تاکید کرد: اگرچه اعلام اولیه نتایج شمارش آراء بر عهده وزیر کشور است، اما پیشنهاد ما این است و سعی می‌کنیم رایزنی‌هایی با وزارت کشور در این باره صورت گیرد تا همین اتفاق هم بیافتد./ر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news