امروز : جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در چند شعبه انتخابات رای گیری الکترونیکی است؟

بالاخره زمان قانونی تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا در فریدونکنار به پایان رسید و شور و حال انتخاباتی برای یک روز حداقل در ظاهر فروکش کرد. با گشت و گذاری ساده در سطح شهر می‌توان تبلیغات بسیار گسترده کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر  را مشاهده کرد، این امر در مناطق مرکزی شهر بیشتر بوده و […]

بالاخره زمان قانونی تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا در فریدونکنار به پایان رسید و شور و حال انتخاباتی برای یک روز حداقل در ظاهر فروکش کرد.

با گشت و گذاری ساده در سطح شهر می‌توان تبلیغات بسیار گسترده کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر  را مشاهده کرد، این امر در مناطق مرکزی شهر بیشتر بوده و از تراکم بالایی برخوردار است به نحوی که بعضی از ستادهای این نامزدها در فاصله چند قدمی از یکدیگر قرار دارد.

بسیاری از این نامزدها تمایل به حضور و انجام تبلیغات میدانی داشتند چون به نظر می‌رسد این روش بهتر می‌تواند آنها را در دید شهروندان قرار دهد، همچنین هر کدام از این نامزدها تلاش کرده‌‌اند تا با یک شعار محوری و اساسی تمامی رئوس برنامه‌های خود را در دل این شعار جا داده و رای مردم را به سمت خود جلب کنند.

حضور در مساجد و سخنرانی در بین نمازگزاران از دیگر تلاش‌های نامزدها جهت جلب نظر افراد متدین و دیندار بوده است، با توجه به اینکه مساجد مهم‌ترین مرکز هم اندیشی و اجتماع مردم در سطح شهرستان محسوب می‌شود نامزدها تلاش کردند تا این فرصت طلایی را از دست نداده و خود را به این اجتماع پرشور برسانند.

نکته بسیار مهمی که نامزدهای انتخابات شوراهای شهر باید بدان توجه کرد، ارائه برنامه مشخص خدماتی برای هر منطقه خاصی از شهرستان بوده است.

شهر فریدونکنار مناطق پررای و تاثیرگذار مهمی دارد که جا دارد نامزدهای محترم با شناسایی و درک مشکلات مردم این مناطق تلاش و در راستای حل کردن آنها قدم برداشته و از دادن قول هایی که فراتر از توان آنها است خودداری کنند.

حضور در عرصه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز از دیگر عرصه‌های معرفی نامزدها بوده است، این نامزدها سعی می‌کنند تا با جذب بیشتر افراد و اضافه نمودن اعضای بیشتر به شبکه های اجتماعی خود موج رسانه‌ای حمایتی‌ای را برای خود ایجاد کنند.

در سطح روستاهای شهرستان نیز فضای انتخاباتی به گونه‌ای متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته در حال برگزاری است، این فضا هم به مانند تبلیغات نامزدها در سطح شهر در عرصه میدانی و مجازی ادامه دارد.

استفاده از بنر و نصب داربست به صورت گسترده موجب شده تا شکل روستاها به طور کامل انتخاباتی شده و هر چقدر به زمان انتخابات نزدیکتر شده بودیم این تبلیغات در حال افزایش بود، این درحالی است که به طور معمول در سطح روستاها شناخت کافی افراد از یکدیگر وجود دارد و شاید احتیاج چندانی به این نوع حرکات نباشد.

استفاده از فضای مجازی و ایجاد کانال‌ها و گروه‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی موجب شده است تا نامزدهای محترم با ژست های مختلف سعی در جلب نظر رای‌دهندگان به خود را داشته باشند.

در هر صورت زمان تبلیغات انتخاباتی به پایان رسید و همه منتظر روز جمعه ۲۹ اردیبهشت برای شرکت در انتخابات هستند که امیدواریم نتیجه آن سربلندی شهر و کشورمان باشد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1