امروز : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ - ۲۰:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از «اقبال مردم به جوانان و نه به وضع موجود» تا «کاهش ۱۷ درصدی حضور فرهنگیان در شورای پنجم»

بصیرنیوز، با حضور مردم در پای صندوق‌های رای، این دوره نیز فریدونکنار ۵ عضو اصلی شورای شهر خود را شناخت. در این انتخابات مهدی باقرزاده فریدونی با ۵ هزار و ۷۴۴ رای در رتبه نخست قرار گرفت و پس از آن مهدی بابکی با ۵ هزار و ۵۹۸، سیدجواد قاسمی با ۵ هزار و ۹، […]

بصیرنیوز، با حضور مردم در پای صندوق‌های رای، این دوره نیز فریدونکنار ۵ عضو اصلی شورای شهر خود را شناخت.

در این انتخابات مهدی باقرزاده فریدونی با ۵ هزار و ۷۴۴ رای در رتبه نخست قرار گرفت و پس از آن مهدی بابکی با ۵ هزار و ۵۹۸، سیدجواد قاسمی با ۵ هزار و ۹، نازبانو عزیزی با ۴ هزار و ۱۴۶ و مصظفی شیاری با ۴ هزار و ۸۷ رای به ترتیب دوم تا پنجم شدند.

با نگاهی به حضور این افراد در دور پنجم شورای شهر فریدونکنار، نازبانو عزیزی و سیدجواد قاسمی از دوره گذشته توانستند در این دوره نیز انتخاب شوند و سید حسن میرمرادی، سیدهادی میرانی کناری و مهدی آزادی ناکامان بزرگ این ماراتون بودند.

بسیاری از مردم معتقدند حضور مهدی باقرزاده و مهدی بابکی دو کاندیدای جوان در این دوره در کنار افراد با تجربه‌ای چون نازبانو عزیزی و مصطفی شیاری می‌تواند موجب ایجاد یک دپارتمان شهری کارآمد و پویا باشد چرا که هم نیروی جوانی در آن وجود دارد و هم تجربه‌ای که به ۱۸ سال می‌رسد.

در نگاهی دیگر عدم حضور سیدهادی میرانی کناری نسبت به دو عضو دیگر شورای چهارم جای تعجب بیشتری دارد، میرانی که در میان اعضای دوره چهارم به لحاظ دانستن قانون در شرایط بهتری نسبت به دیگران قرار داشت و به گونه‌ای رفتار نمی‌کرد که به دنبال جذب رای برای دور بعد باشد بلکه به قانون و وظایف خود توجه‌ای داشت، این امر موجب شکست نا بهنگامی را تجربه کرد.

در این میان وضعیت تقریبا برای دو عضو دیگر یعنی مهدی آزادی کناری و سیدحسن میرمرادی مشخص بود، تغییر وضع موجود خواسته این مردم بود و حضور تنها دو نفر در این دوره نشان از نارضایتی فریدونکناری‌ها از اعضای شورای شهر گذشته دارد.

در بخش آماری نیز باید به این نکته توجه کرد که از این پس باید برای حضور در شورای شهر فریدونکنار حداقل ۴ هزار رای را در نظر داشت، چرا که استنباط بر این بود که هر فردی با بیش از ۳ هزار رای می‌توانست وارد شورا شوداما در این دوره از انتخابات خط بطلانی بر این تفکر کشیده شد، هرچند شاید حضور و مشارکت گسترده مردم در این انتخابات دلیلی بر افزایش رای کاندیداها بود، به همین دلیل است شاید افرادی چون حسن ذاکری و فرهاد برادران با برنامه‌ریزی بر این میزان رای، نتوانستند وارد این مجموعه شوند.

رای بالای جوانان در این دوره نشان از تغییر رویکرد مردم فریدونکنار به این قشر داشته است، باقرزاده و بابکی با بیش از ۵ هزار رای، ذاکری و عباسی با بیش از ۳ هزار و کریم طالبی با بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ رای توانستند در عین جوانی جایگاه مناسبی در این انتخابات به دست آورند.

همچنین در این میان و بر اساس میزان آرای به دست آمده، تا نفر شانزدهم  تنها یک خانم که تجربه ۱۸ ساله را یدک می‌کشید در این لیست قرار دارد و نفر شانزدهم مریم نصیری بود که در عین ناشناخته بودن دو هزار و ۵۴ رای به دست آورد و این نشان می‌دهد مردم تمایل چندانی به حضور بانوان در این دپارتمان شهری ندارند و حضر نازبانو عزیزی در تمامی این ادوار نشان از مردم پسند بودن فعالیت‌های این بانوی فریدونکناری دارد.

در آخرین نگاه به این انتخابات باید به کاهش حضور فرهنگیان میان ۵ عضو منتخب شورای پنجم فریدونکنار اشاره کرد، در حالیکه ۴ فرهنگی یعنی بیش از ۵۷ درصد شورای چهارم را فرهنگیان تشکیل می‌دادند این میزان در دوره پنجم به دو نفر یعنی ۴۰ درصد رسید.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news