امروز : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۷:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افشارزاده: عضویت زورخانه ای در آی او سی در حال مکاتبه است

بهرام افشارزاده با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای برگزاری مطلوب مسابقات زورخانه ای گفت: باید ابتدا تشکر کنم از هیئت برگزارکننده این دوره از بازیها که تمام تلاش شان را برای بهتر برگزار کردن مسابقات زورخانه ای به کار بستند. مسابقات زورخانه ای برای نخستین بار در بازیهای همبستگی گنجانده شد و نیاز بود […]

بهرام افشارزاده با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای برگزاری مطلوب مسابقات زورخانه ای گفت: باید ابتدا تشکر کنم از هیئت برگزارکننده این دوره از بازیها که تمام تلاش شان را برای بهتر برگزار کردن مسابقات زورخانه ای به کار بستند. مسابقات زورخانه ای برای نخستین بار در بازیهای همبستگی گنجانده شد و نیاز بود تا برنامه و اساسنامه مدونی برای برگزاری منظم و دقیق آن انجام شود. این مهم با تلاش و همکاری هیئت برگزارکننده و فدراسیون جهانی حاصل شد که به طور قطع اتفاقی کم نظیر محسوب می شد.

عضو هیئت اجرایی بازیهای همیستگی کشورهای اسلامی  در خصوص سطح بالای این دوره از مسابقات افزود: به نظرم زمان مناسبی است که آی او سی بازدیدی از رقابتهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی داشته باشد تا شاهد رشد و اثرگزاری این رشته باشد. البته شورای المپیک شرایط خاصی برای پذیرش رشته های ورزشی و تورنمنت ها دارد اما نظر شخصی من این است که با توجه به کیفیت بالای این مسابقات، شرایط برای حضور این رشته در بین رشته های مورد تایید آی او سی مهیا است.

افشارزاده در این خصوص گفت: اگر کشتی پهلوانی با کشتی فرنگی عجین شود به طور قطع این اتفاق می افتد و رشته ما جزو زیرمجموعه های شورای المپیک قرار می گیرد. در این خصوص مکاتبات خوبی با فدراسیون کشتی انجام شده و حتی قرار است در نشستی با حضور مسؤلان فدراسیون جهانی و فدراسیون کشتی، به زودی راهکار این موضوع را بررسی و اجرایی کنیم.

منبع: فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news