امروز : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۷:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی عملکرد ۴ مربی لیگ برتری از نگاه فرگوسن

سرالکس فرگوسن که خود یکی از نامدارترین مربیان تاریخ فوتبال باشگاهی انگلیس به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» عملکرد مربیان بزرگ لیگ برتر در فصل ۱۷-۲۰۱۶ را به شرح زیر مورد ارزیابی قرار داد: ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد ژوزه مربی بسیار بااستعدادی است و بحثی در این مورد نیست. به نظرم […]

سرالکس فرگوسن که خود یکی از نامدارترین مربیان تاریخ فوتبال باشگاهی انگلیس به شمار می‌رود، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» عملکرد مربیان بزرگ لیگ برتر در فصل ۱۷-۲۰۱۶ را به شرح زیر مورد ارزیابی قرار داد:

ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد

ژوزه مربی بسیار بااستعدادی است و بحثی در این مورد نیست. به نظرم منچستریونایتد این فصل عالی کار کرد. با وجود تعداد تساوی‌های زیاد، آنها واقعاً عالی بودند. اگر من‌یونایتد موفق می‌شد ۶ تساوی خود را به برد تبدیل کند، حالا ۱۲ امتیاز بیشتر داشت و مسلماً شرایطش در جدول بهتر بود. امیدوارم این تیم شروع به کسب عناوین قهرمانی کند چون مطمئنم که ژوزه می‌داند به دنبال چه چیزی است. من و مورینیو با هم در مورد فوتبال صجبت می‌کنیم، درست همان کاری که با لوئیز فن‌خال و دیوید مویس می‌کردم. در زمان من، مدیران منچستریونایتد حمایت زیادی از من داشتند و امیدوارم از مورینیو و تیمش هم چنین حمایتی را داشته باشند.

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام

پوچتینو از بازیکنان جوان زیادی در ترکیب تیمش استفاده کرد که این برای آینده تاتنهام عالی است. من هم به چنین رویکردی اعتقاد دارم و همیشه در تمام طول دوران مربیگری‌ام، جوانان را باور داشتم. هنوز هم که هنوز است با بازیکنان جوانی که در منچستریونایتد داشتم، در تماس هستیم و این نشان می‌دهد که کارم را درست انجام داده‌ام. در مورد تاتنهام باید بگویم که آنها تیمی برای سال‌های آینده خود ساخته‌اند که این خیلی خوب است.

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال

در حال حاضر ونگر در شرایط مضحکی، تحت فشار است و تعجب می‌کنم که چطور دستاوردهای او نادیده گرفته می‌شود. جالب اینجاست که ونگر با وجود اینکه چندین ماه می‌شود که مورد انتقاد است، هرگز از کوره در نرفت. ونگر راه خود را در پیش گرفت و عزم راسخ و سماجتش را نشان داد. وقتی به کیفیت بازی آرسنال نگاه می‌کنیم، مطمئن نیستم که مربی دیگری بتواند در این تیم این‌طور عمل کند. گفتن جمله “خلاص شدن از دست ونگر” راحت است، اما چه کسی را می‌خواهید جایگزین وی کنید؟ واقعاً برای آرسن متأسفم چون او کیفیت بالای خود را نشان داده است و فکر می‌کنم که او توانست از عهده اوضاع موجود به خوبی برآید.

آنتونیو کونته، سرمربی چلسی

«کونته شگفت‌انگیر بود و شما هم انرژی او را در کنار زمین دیدید. این حرف درست است که تیم آینه مربی است و چلسی مانند کونته پرانرژی بود. تیم تحت هدایت او برای مدت طولانی در صدر جدول باقی ماند. آنها در ابتدای فصل مقابل آرسنال و لیورپول تن به شکست دادند، اما در ادامه روند رو به رشدی را در پیش گرفتند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1