امروز : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ - ۱۷:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یادداشت‌های رهبر انقلاب بر آثار شاعری که رفیقش بود +عکس

گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی کتاب «حدیث قدسی» را در زمینۀ زندگی و شعر مرحوم استاد غلامرضا قدسی منتشر کرد. مرحوم قدسی از شاعران مبارز و پیش‌کسوت انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۶۸ درگذشت. این مجموعه اوّلین اثر از «مجموعۀ‌روشنان» است که به همّت گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان […]

گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی کتاب «حدیث قدسی» را در زمینۀ زندگی و شعر مرحوم استاد غلامرضا قدسی منتشر کرد.

مرحوم قدسی از شاعران مبارز و پیش‌کسوت انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۶۸ درگذشت.

این مجموعه اوّلین اثر از «مجموعۀ‌روشنان» است که به همّت گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر می‌شود.

مجموعۀ روشنان سلسله‌ای است از نوشته‌ها، با صبغۀ تحقیقی، در معرفی علمی بزرگان و پیش‌کسوتان نظم و نثر انقلاب اسلامی و هدف آن معرفی عالمانۀ بزرگانی است که در این عرصه پیش‌گام بوده‌اند.

نگارش و نقد و انتخاب شرح حال و آثار قدسی را دکتر محسن‌ ذاکرالحسینی بر عهده داشته است.

سال‌شمار سرگذشت قدسی، شعر و زندگی قدسی، منتخب سروده‌های قدسی و تصاویر و اسنادی از مرحوم قدسی و… بخش‌های مختلف این اثر را تشکیل داده است.

یادداشت‌های کوتاهی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز حواشی برخی از صفحات کتاب را آراسته است. مرحوم قدسی از دوستان صمیمی رهبر معظّم انقلاب در سال‌های مبارزه بود و ارتباط ادبی و فرهنگی نزدیکی با معظّمٌ‌له داشت.

«حدیث قدسی: شعر و زندگی غلامرضا قدسی (۱۳۰۴-۱۳۶۸ش)»، با نگارش و نقد و انتخاب محسن ذاکرالحسینی «پرند» است که انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی آن را در ۲۵۰ صفحه و با شمارگان ۵۰۰ نسخه، به بهای ۲۵۰۰۰۰ ریال منتشر کرده است./ر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news