امروز : پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۲۰:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دختری که اردوغان را راضی کرد+ عکس

عصر دیروز رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری ترکیه در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشگاه آنکارا شرکت کرد. نکته مهم این حادثه حضور عبدالله گل و خانواده او در این دانشگاه بود. حضور اردوغان در این مراسم که از چند سال پیش و با انقلابی آرام عبدالله گل را از عرصه سیاست ترکیه کنار گذاشته بود؛ بسیار برای […]

عصر دیروز رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری ترکیه در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشگاه آنکارا شرکت کرد. نکته مهم این حادثه حضور عبدالله گل و خانواده او در این دانشگاه بود. حضور اردوغان در این مراسم که از چند سال پیش و با انقلابی آرام عبدالله گل را از عرصه سیاست ترکیه کنار گذاشته بود؛ بسیار برای رسانه‌های مختلف جالب‌توجه شد. بعضی از رسانه‌های ترکیه این اقدام اردوغان و حضور در کنار عبدالله گل و گرفتن عکس یادگاری با او پس از گذشت چندین سال را استراتژی جدید اردوغانی برای انحراف افکار عمومی ارزیابی کردند.

هم‌چنین بسیاری از متفکران و اندیشمندان ترک در تحلیل این موضوع و با اشاره به شکست‌های اخیر اردوغان در سیاست داخلی و خارجی و افزایش بحران‌ها، این اقدام را ناشی از عجز و ناتوانی او ارزیابی نمودند.

به نظر می‌رسد که ناامیدی حزب عدالت و توسعه از غرب و افزایش چالش‌های اروپایی آن‌ها و تقارن آن با چندبعدی شدن بحران سوریه و افزایش تروریسم داخلی؛ اردوغان را ناچار کرده تا برای حفظ حزب عدالت و توسعه در قدرت، به یاران و دوستان سابق خود بیش‌ازپیش توجه نماید و تلاش کند تا با حضور آنان در سیاست افکار عمومی را آرام‌تر سازد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news