امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۵ - ۱۶:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

می‌توان نظام انتخابات کشور را به سمت نظام حزبی سوق داد

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در رابطه با لازمه‌های انتخابات حزبی اظهار داشت: انتخابات حزبی چند شاخصه دارد و در وهله اول نامزدها باید بر اساس یک فرآیند دموکراتیک و از درون احزاب خود برای حضور در عرصه انتخابات گزینش شوند. وی با اشاره به اینکه در انتخابات حزبی نامزدها باید پرورش یافته […]

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در رابطه با لازمه‌های انتخابات حزبی اظهار داشت: انتخابات حزبی چند شاخصه دارد و در وهله اول نامزدها باید بر اساس یک فرآیند دموکراتیک و از درون احزاب خود برای حضور در عرصه انتخابات گزینش شوند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات حزبی نامزدها باید پرورش یافته احزاب باشند، ادامه داد: سومین شاخصه لازم برای برگزاری انتخابات حزبی این است که برنامه نامزدهای مورد نظر انتخابات را باید کارگروه‌های تخصصی حزب آن شخص تدوین کنند و به وی ارائه دهند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه همه ستادها و سازمان رأی نامزدها در این نوع انتخابات متعلق به حزب آن نامزد است، گفت: آخرین ملاک لازم برای انتخابات حزبی این است که حزب باید پاسخگوی عملکرد و مواضع نامزد خود و کنترل‌کننده وی در فرآیند انتخابات باشد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس شاخصه‌های مطروحه باید گفت که در انتخابات امسال مصطفی میرسلیم تنها نامزدی بود که به صورت حزبی مطرح شد، تصریح کرد: دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با شرایط انتخابات حزبی وارد عرصه انتخابات نشدند.

ترقی با بیان اینکه اگر بنا باشد انتخابات در کشور ما به سمت انتخابات حزبی برود حزب موتلفه در این انتخابات الگوی مطلوبی را ارائه کرد، گفت: حزب موتلفه در این انتخابات نشان داد که احزاب فراگیر و گسترده می‌توانند در قالب حزبی نامزد خود را به منصه ظهور بگذارند و از این طریق می‌توان نظام انتخابات کشور را به سمت نظام حزبی سوق د

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1