امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۲۲:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سوارکار جایزه اصلی دو هفته کارگردانان کن را دریافت کرد

فیلم سینمایی “سوارکار” ساخته “کلوئی ژائو” محصول سینمای امریکا جایزه اصلی بخش مستقل دو هفته کارگردانان کن را از آن خود کرد. این فیلم روایتگر رویاهای دست نیافته یک سوارکار اهل داکوتای جنوبی است که بازیگر نقش اصلی آن “بردی ژانرو” یک گاوچران واقعی است. فیلم سوارکار این فیلم دومین حضور کلوئی ژائو کارگردان چینی […]

فیلم سینمایی “سوارکار” ساخته “کلوئی ژائو” محصول سینمای امریکا جایزه اصلی بخش مستقل دو هفته کارگردانان کن را از آن خود کرد.

این فیلم روایتگر رویاهای دست نیافته یک سوارکار اهل داکوتای جنوبی است که بازیگر نقش اصلی آن “بردی ژانرو” یک گاوچران واقعی است.

فیلم سوارکار فیلم سوارکار

این فیلم دومین حضور کلوئی ژائو کارگردان چینی در جشنواره کن است که در سال ۲۰۱۵ نیز با فیلم بلند “آوازهایی که برادرم به من آموخت” در این جشنواره شرکت کرد.

فیلم “سیامبرا” به کارگردانی “جوناس کارپینانو” از سه کشور ایتالیا، برزیل و آمریکا به تهیه‌کنندگی “مارتین اسکورسیزی” است هم جایزه “لِیبل” سینمای اروپا را دریافت کرد و جایزه انجمن نویسندگان نمایشی و آهنگسازان نیز به فیلم “بگذار آفتاب به داخل بتابد” از کلر دنیس از کشور فرانسه رسید.

این جایزه همچنین به فیلم”عشق برای یک رو” به کارگردانی فیلیپه گارل محصول فرانسه نیز اختصاص یافت. جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن ۲۰۱۷ نیز به «بازگشت به شهر جنوا» ساخته بنوا گریمال تعلق گرفت.

فستیوال کن

فستیوال کن

بخش دو هفته کارگردانان به صورت مستقل و به موازات جشنواره کن برگزار می‌شود، این بخش از جشنواره از سال ۱۹۶۹ و توسط انجمن کارگردانان فرانسه پس از اتفاقات ماه می سال ۱۹۸۶ که به لغو جشنواره کن منتهی شد، آغاز به کار کرد.

امسال انجمن کارگردانان فیلم فرانسه در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن از ورنر هرتسوگ کارگردان مطرح آلمانی تجلیل کرد./ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1