امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۲۲:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش مجدد نرخ بهره بانکی قریب الوقوع است

بانکداران آمریکایی بر این باور هستند که زمان افزایش مجدد نرخ بهره بانکی خیلی زود خواهد بود. این در حالی است که سیاستگذاران پولی آمریکا می گویند رشد ضعیف اقتصادی این کشور که در اوایل سال جاری میلادی گزارش شد، موقتی است و افزایش نرخ بهره بانکی همچنان در دستور کار بانک فدرال رزرو آمریکا […]

بانکداران آمریکایی بر این باور هستند که زمان افزایش مجدد نرخ بهره بانکی خیلی زود خواهد بود.

این در حالی است که سیاستگذاران پولی آمریکا می گویند رشد ضعیف اقتصادی این کشور که در اوایل سال جاری میلادی گزارش شد، موقتی است و افزایش نرخ بهره بانکی همچنان در دستور کار بانک فدرال رزرو آمریکا است.

در جلسه اخیر بانک فدرال رزرو آمریکا اعضای این کمیته رای به افزایش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره رای دادند و نرخ بهره را از ۰٫۷۵ درصد به یک درصد رساندند که این تصمیم به دلیل رشد ضعیف اقتصادی آمریکا به حالت تعلیق درآمد.

تحلیل گران اقتصادی بر این باور هستند درصورتی که روند رشد اشتغال زایی و دستمزدها در آمریکا تداوم داشته باشد و این مسئله منجر به افزایش قدرت خرید مردم و نیز سرمایه گذاری بیشتر گردد، افزایش مجدد نرخ بهره بانکی در آینده نزدیک مناسب خواهد بود.

در همین حال کارشناسان اقتصادی می گویند: افزایش نرخ مجدد بهره بانکی برای دو بار دیگر در سال جاری میلادی دور از انتظار نخواهد بود./ر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news