امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تست موشکی جدید کره‌شمالی/ شلیک و اصابت ظرف ۶ دقیقه

خبرگزاری رسمی کره جنوبی به نقل از مقامات ارتش این کشور گزارش داد که کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر آزمایش کرده است. هنوز نوع این موشک مشخص نشده، اما مقامات نظامی کره جنوبی به رویترز گفته اند که احتمالا از نوع موشک بالستیک اسکاد بوده است. به گزارش خبرگزاری دانشجو، این موشک از منطقه […]

خبرگزاری رسمی کره جنوبی به نقل از مقامات ارتش این کشور گزارش داد که کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر آزمایش کرده است.

هنوز نوع این موشک مشخص نشده، اما مقامات نظامی کره جنوبی به رویترز گفته اند که احتمالا از نوع موشک بالستیک اسکاد بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، این موشک از منطقه وونسان در شرق کره شمالی پرتاب شده و در منطقه اقتصادی دریای ژاپن فرود آمده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی طی بیانیه ای اعلام کرد که این آزمایش به «مون جائه این» رئیس جمهوری جدید این کشور اطلاع داده شده و وی خواستار جلسه اضطراری امنیتی شده است.

کاخ سفید نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ در جریان این آزمایش موشکی قرار گرفته است.

ستاد فرماندهی آسیا-اقیانوسیه آمریکا گفته است که این موشک یک موشک کوتاه برد بوده و از لحظه شلیک تا فرود آن به مدت ۶ دقیقه در آسمان بوده است.

این نهمین آزمایش موشکی کره شمالی از آغاز سال ۲۰۱۷ است. گفته می‌شود این موشک در دریای ژاپن فرود آمده است.

این در حالی است که کره شمالی روز یک شنبه نیز یک سامانه جدید پدافند هوایی را نیز آزمایش کرده بود.

خبرگزاری حکومتی کره شمالی تاکید کرده این سیستم که قابلیت آن تایید شده است، باید به تولید انبوه برسد تا به سراسر کشور ارسال شود.

به دنبال آزمایش این سامانه که با حضور و نظارت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی انجام شد، آمریکا سومین ناو هواپیمابر خود را عازم منطقه کرده است.

آمریکا پیش از این و به دنبال تشدید تنشها در شبه جزیره کره ۲ ناو هواپیمابر «کارل وینسون» و «رونالد ریگان» را به آبهای کره جنوبی اعزام کرده بود./ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1