امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«سند تحول بنیادین» تنها سند حاکم در آموزش و پرورش است

مهدی نوید ادهم در برنامه پرسشگر با ابراز امیدواری از شتاب گرفتن اجرای سند تحول اظهارکرد:‌ یکی از مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش، ایجاد انس با قرآن در میان دانش‌آموزان در فعالیت‌های فوق برنامه و آموزشی است. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: این روزها بحث‌هایی پیش آمده که حاکی از حذف درس قرآن […]

مهدی نوید ادهم در برنامه پرسشگر با ابراز امیدواری از شتاب گرفتن اجرای سند تحول اظهارکرد:‌ یکی از مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش، ایجاد انس با قرآن در میان دانش‌آموزان در فعالیت‌های فوق برنامه و آموزشی است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: این روزها بحث‌هایی پیش آمده که حاکی از حذف درس قرآن از دبستان و پیش‌دبستانی است، من این مسئله را تکذیب می‌کنم و آموزش قرآن از برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: اصلی‌ترین و تنها سند حاکم در آموزش و پرورش سند تحول است که اصلی‌ترین پیام آن هم قرآنی است.

نوید ادهم با بیان اینکه تغییرات خوبی در محتوای کتب و جدول برنامه درسی ایجاد شده است، گفت: در مقطع ابتدایی ۲۷ ساعت آموزش قرآن در ۶ سال تحصیلی و درکل ابتدایی و در علوم تجربی و ریاضی ۴۶ ساعت و در علوم انسانی، ۵۰ ساعت آموزش قرآن وجود دارد.

وی ادامه داد:‌ ایده‌آل و اصل این است که ورودی آموزش و پرورش خروجی دانشگاه فرهنگیان باشد اما متأسفانه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان پاسخگویی به نیاز آموزش و پرورش را ندارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش وپرورش نیازمند توجه بیشتر است، اظهارکرد: از همه سیاست گذاران و تخصیص‌دهندگان منابع تقاضا دارم که مشکل بودجه آموزش و پرورش را حل کنند تا نیروی با کیفیت وارد آموزش و پرورش شود./ر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news