امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روحانی کاملا بی‌رحم است!/ ائتلاف چندجانبه علیه ایران

روزنامه دیلی تلگراف (telegraph) در یادداشتی به قلم “کریستوفر بوکر” مقاله نویس و تحلیلگر سرشناس غربی، کسانی که می گویند یک میانه رو در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شده را به باد انتقاد گرفته است. وی همچنین در عبارتی توهین آمیز، رئیس جمهور کشورمان را “عاملی کاملا بی رحم” لقب داده است. بوکر از […]

روزنامه دیلی تلگراف (telegraph) در یادداشتی به قلم “کریستوفر بوکر” مقاله نویس و تحلیلگر سرشناس غربی، کسانی که می گویند یک میانه رو در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شده را به باد انتقاد گرفته است.

وی همچنین در عبارتی توهین آمیز، رئیس جمهور کشورمان را “عاملی کاملا بی رحم” لقب داده است.

بوکر از تلاش دونالد ترامپ برای منزوی ساختن ایران و ایجاد ائتلافی چندجانبه علیه کشورمان تقدیر کرده و سیاست های دولت روحانی برای نزدیک شدن به غرب را نادیده می گیرد.

وی یادداشت خود را زیر عنوان “اگر فکر می کنید یک میانه رو انتخابات ایران را برده است، دوباره بیندیشید” تنظیم و منتشر کرده است.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: تغییر چشمگیر ژئوپولتیکی که هفته گذشته روی داد تا حد زیادی از دست رفت و با توجه کافی مواجه نشد.

دیلی تلگراف افزود: این تغییر زمانی اتفاق افتاد که “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل را به صف کرد تا ائتلافی به سبک ناتو برای مقابله با ایران تشکیل شود.

این روزنامه انگلیسی ادامه داد: ایران کشوری است که به باور “آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی” در قلب بسیاری از مشکلات خاورمیانه حضور دارد و نقش آفرینی می کند.

ترامپ در رقابت های ریاست جمهوری، عربستان را حامی تروریسم و مقصر حادثه یازده سپتامبر معرفی کرده بود اما پس از پیروزی، اولین سفر خود را به این کشور اختصاص داد!

دیلی تلگراف با اشاره به تغییر موضع ترامپ می افزاید: ترامپ به جای شعارها و لفاظی هایی که در دوره مبارزات انتخاباتی داشت و به نظر می رسید آمریکا را مخالف همه مسلمانان قرار دهد اکنون با نیمی از مسلمانان جهان، ائتلاف کرده است.

این یادداشت می افزاید که همه این اقدامات و تلاش های آمریکا برای مقابله با ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی حسن روحانی انجام شده است.

یادداشت نویس دیلی تلگراف در ادامه با توهین به ملت ایران، انتخابات ریاست جمهوری کشورمان را “نمایشی مضحک و رنگ پریده” لقب داده و اینکه حسن روحانی به عنوان یک “میانه رو” دربرابر “تندروها” پیروز شده باشد را سخنی باطل و دروغ خوانده است.

کریستوفر بوکر مدعی شده که روحانی “یک عامل کاملا بی رحم” است و از آنچه “اعدام های زیاد و سرسام آور در دوران ریاست جمهوری روحانی” می خواند انتقاد کرده است.

وی همچنین مدعی شده که کشتار و زندانی کردن بسیاری از مخالفان ایران در دوران روحانی اتفاق افتاده است و می افزاید که رئیس جمهور کنونی ایران به هیچ وجه چهره ای میانه رو نیست./ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1