امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۲۳:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برند “برنج فریدونکنار” به ثبت ملی رسید

بصیر، محمدرضا ضیایی در گفت‌وگو با بصیرنیوز اظهار کرد: یکی از بهترین برنج‌های جهان در نواحی شمال ایران کشت می‌شود که در این میان برنج طارم محلی فریدونکنار در مازندران بهترین محصول محسوب می‌شود. وی خاطرنشان کرد: نتایج تحقیقات انجام شده در ارزیابی کمی و کیفی برنج شهرستان‌های فریدونکنار، آمل، بابلسر و محمودآباد توسط جهاد […]

بصیر، محمدرضا ضیایی در گفت‌وگو با بصیرنیوز اظهار کرد: یکی از بهترین برنج‌های جهان در نواحی شمال ایران کشت می‌شود که در این میان برنج طارم محلی فریدونکنار در مازندران بهترین محصول محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نتایج تحقیقات انجام شده در ارزیابی کمی و کیفی برنج شهرستان‌های فریدونکنار، آمل، بابلسر و محمودآباد توسط جهاد کشاورزی حاکی از آن بوده که برنج فریدونکنار در مقایسه با شهرستان‌های دیگر از نظر عطر و طعم بهتر بوده و درصد ترک خوردگی و میزان چسبندگی بعد از پخت کمتر است.

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با اشاره به اینکه دغدغه‌های زیادی در حفظ نام و برند برنج این شهرستان وجود داشت، تصریح کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های جهاد کشاورزی و فرمانداری فریدونکنار و همکاری صنف برنج فروشان، گامی مهم برای محصول ناب این شهرستان برداشته شد و برند “برنج فریدونکنار” به ثبت ملی رسید.

ضیایی افزود: با ثبت ملی برند “برنج فریدونکنار” از این پس کشاورزان فریدونکناری می‌توانند برنج خود را همراه با برند شاخص به سراسر کشور توزیع کنند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news