امروز : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ - ۱۹:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدارهایی راجع به بیماری تب کریمه کنگو که باید جدی بگیرید

بصیرنیوز، چند روزی است که تصاویری از لحظه دفن یک بیمار مبتلا به «تب کریمه کنگو» که جانش را از دست داده و با مراقبت‌های ویژه‌ای درحال دفن شدن است، در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد و رسانه ها به شیوع این بیماری در کشور و حواشی آن می پردازند. کیانوش جهان‌پور، […]

بصیرنیوز، چند روزی است که تصاویری از لحظه دفن یک بیمار مبتلا به «تب کریمه کنگو» که جانش را از دست داده و با مراقبت‌های ویژه‌ای درحال دفن شدن است، در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد و رسانه ها به شیوع این بیماری در کشور و حواشی آن می پردازند.

کیانوش جهان‌پور، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رابطه با عکس دفن این قربانی گفته: «تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به یک بیمار فوت شده در اثر تب کریمه و در شهر مبارکه است که برای احتیاط با شرایط ویژه دفن شد. دفن این بیمار بر اساس پروتکل کشوری پیشگیری و درمان و دفن آن صورت گرفته است. این بیماری جدید نیست و در دو سه سال اخیر آمار ابتلا به آن کاهش داشته است.»
این هشدارها جدی است!

به اعلام جهان‌پور بیماری تب کریمه کنگو در ٣٠‌درصد موارد حتی با اقدامات درمانی با مرگ‌ومیر مواجه بوده و کشنده است. این بیماری درمان دارد و داروی آن درکشور موجود است. چنانچه زود تشخیص داده شود، قابل درمان است.

او می گوید: «قصاب‌ها و افرادی که مستقیم با دام سروکار دارند یا در کار ذبح دام هستند یا افرادی که دام را درمنزل یا مجاورت منزل خود نگهداری می‌کنند، بیشتر درمعرض ابتلا به بیماری هستند. برهمین اساس، افرادی که درکشتارگاه‌ها کار می‌کنند، باید از دستکش و چکمه و روپوش استفاده کنند، در واقع رعایت بهداشت فردی تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری است. کادر بهداشتی و درمانی نیز که با بیماران سروکار دارند نیز، باید بهداشت و حفاظت فردی را طبق دستورالعمل رعایت کنند.»
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به زنان خانه‌دار هم توصیه می‌کند: «چنانچه گوشت ازمنبع نامطمئن تهیه شود، احتمال ابتلا به بیماری افزایش پیدا می‌کند. ذبح کنار خیابانی و خرید آن؛ خطرناک است. این گوشت‌ها مورد تأیید سازمان دامپزشکی نبوده و ممکن است آلوده باشد. بنابراین گوشت مورد تأیید سازمان دامپزشکی و مراکز معتبر مشکلی ندارد. البته بیماری ازطریق گوشت پخته‌شده انتقال پیدا نمی‌کند. خوردن راه انتقال بیماری نیست. ضمن این‌که بعید است درکشور ما کسی گوشت خام بخورد.»
او ادامه می‌دهد: «‌سال گذشته ٦٢ مورد از این بیماری گزارش شده بود که ٦ مورد منجر به مرگ شد.»

٢٨ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند

گزارش‌های اخیر اعلام‌شده از رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نشان می‌دهد از ابتدای امسال تاکنون ٢٨ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند. سیستان‌وبلوچستان، کرمانشاه، بندرعباس، اصفهان و هرمزگان جزو استان‌هایی هستند که مواردی از این بیماری در آنها دیده شده است. حالا براساس آنچه محمدمهدی گویا، اعلام کرده؛ از میان ٢٨ نفر مبتلاشده به این بیماری، ١٩ نفر مربوط به شهر زاهدان هستند. آنها کارگران یک کارگاه بسته‌بندی گوشت بودند. از میان ٢٨ مبتلا، یک‌ نفر در کرمانشاه، یک نفر در استان هرمزگان، دونفر در ایرانشهر، یک نفر در زابل، یک مورد در استان اصفهان و سه‌نفر در استان‌های دیگر دیده شده‌اند.

کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان کنترل شده است

در حالی که گفته می شود سیستان‌وبلوچستان بیشترین موارد ابتلا به این بیماری را داشته محمودرضا میری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان می گوید: «شیوع بیماری تب کریمه کنگو در سیستان‌وبلوچستان تقریبا کنترل شده، از حدود یک‌ماه پیش تاکنون، یک مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده و از اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت‌ماه هم نزدیک به ١٩ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که هیچ‌کدام از آنها فوت نکرده‌اند. همه آنها که دامدار و قصاب بودند، پس از بستری و درمان، مرخص شده‌اند.»

براساس اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، این بیماری در سیستان‌وبلوچستان از دوکشور پاکستان و افغانستان وارد کشور می‌شود: «این بیماری مرگ‌ومیر زیادی دارد و در ایران میزان مرگ در اثر ابتلا به این بیماری، حدود ١٤ تا ١٥ درصد اعلام شده است، با این همه درموارد اخیر، ما یک مورد هم مرگ‌ومیر نداشته‌ایم.»
شیوع بیماری تب کریمه کنگو از کجاست؟

میری تأکید می‌کند که این بیماری در زاهدان، کنترل شده است: «ما هر‌سال با افزایش موارد ابتلا به این بیماری مواجه هستیم و بیشترین موارد ابتلا هم مربوط به زاهدان است. البته امسال تعداد موارد نسبت به‌ سال گذشته بالا رفته و دلیل آن هم ضعف نظام مراقبت بهداشتی درکشورهای افغانستان و پاکستان است. نقطه ورود این بیماری مرز این دوکشور است و معمولا بیماری ازطریق دام آلوده وارد کشور می‌شود.»

او به روش‌های کنترل این بیماری در سیستان‌وبلوچستان اشاره می‌کند: «ما درتمام کشتارگاه‌ها، بخش پیش‌سرد را درنظر گرفتیم تا لاشه دام به مدت ٢٤ ساعت، درحرارت پایین نگهداری شود تا میزان سرایت پایین بیاید.»

وی درباره نظام مراقبتی برای جلوگیری از ورود دام آلوده به کشور هم توضیح می‌دهد: «ما نظام مراقبت از بیماری را در استان داریم اما برای کنترل مرزها برنامه‌ای نداریم.»
شناسایی دو فرد مبتلا به تب کریمه کنگو در مشهد

روز گذشته زهرا نهبندانی، رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به شیوع تب واگیردار کریمه کنگو اظهار کرد: «تا امروز در مشهد از بین بیمارانی که مشکوک به تب کریمه کنگو بوده‌اند تنها ابتلا دو شخص به این بیماری اثبات شد که مراحل اولیه درمان ‌آن‌ها صورت گرفت و در  سلامت به سر می‌برند.»

وی افزود: «هرساله در تمام استان‌های کشور تب کریمه کنگو اتفاق می‌افتد و خراسان رضوی به دلیل وجود دام از این قاعده مستثنی نیست و شیوع بیماری هم‌زمان با فصل فعالیت کنه‌ها از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه ادامه دارد.»

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: «در سال گذشته ۴ مورد مبتلا به این بیماری واگیر دار در خراسان رضوی گزارش شد که همگی درمان شدند و مورد فوتی نداشتیم.»

وی ادامه داد: «تب کریمه کنگو،بیماری ویروس است که از طریق کنه‌ای که دام آلوده را نیش می‌زند به دام دیگری یا انسان منتقل می شود.»

نهبندانی تاکیدکرد: «هر فردی که با علائم عمومی مانند تب و سردرد، ضعف عمومی بدن، بی‌حالی، استفراغ و یا علائم شدیدتر مانند قطع نشدن تب طی چند روز متوالی، لکه‌های قرمز رنگ پوستی ویا خونریزی‌های نامتعارف در بدن مواجه شد، باید به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه نماید تا تحت درمان قرار گیرد.»

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1