امروز : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آلونسو: در بایرن فهمیدم چرا تیمی جهانی است

بصیرنیوز، ژابی آلونسو هفته قبل در بازی هفته پایانی فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ بوندس‌لیگا آلمان برای همیشه کفش‌هایش را آویخت.وی که در عضویت بایرن مونیخ آلمان بود، چندی قبل اعلام کرد در سن ۳۵ سالگی فوتبال را کنار می‌گذارد. آلونسو در گفت‌وگویی با هفته‌نامه کیکر که امروز (دوشنبه)منتشر شد، اظهار داشت:اولین کاری که بعد از بازنشستگی کردم، […]

بصیرنیوز، ژابی آلونسو هفته قبل در بازی هفته پایانی فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ بوندس‌لیگا آلمان برای همیشه کفش‌هایش را آویخت.وی که در عضویت بایرن مونیخ آلمان بود، چندی قبل اعلام کرد در سن ۳۵ سالگی فوتبال را کنار می‌گذارد.

آلونسو در گفت‌وگویی با هفته‌نامه کیکر که امروز (دوشنبه)منتشر شد، اظهار داشت:اولین کاری که بعد از بازنشستگی کردم، خرید یک دستگاه موتورسیکلت بود.می‌خواهم سوارش شده و با گشت زدن در طبیعت کلی تفریح کنم.همیشه دوست داشتم موتورسواری کنم.از لذت و آزادی عملی که موتورسواری به آدم می دهد، لذت می‌برم.این چیزی است که در گذشته از آن محروم بودم. به طور کلی از این که دیگر در تمرینات فوتبال حضور نمی‌یابم و کلی وقت آزاد دارم، خوشحالم.می‌توانم آخر هر هفته را با خانواده‌ام باشم.به این ترتیب حس می‌کنم دوره جدیدی در زندگی‌ام در حال آغازشدن است.
وی در مورد آینده و این نکته که زمانی به عنوان مربی به عرصه فوتبال بازگردد، عنوان کرد:به طور کلی هدفم این است که زمانی مربیگری کنم.هنوز برنامه‌ریزی دقیقی بابتش نکرده‌ام.از آینده هیچکس خبر ندارد و این احتمال هست که برای میان مدت چنین برنامه‌ای را اجرا کنم.
ستاره اسبق رئال مادرید و لیورپول در مورد دوران پایانی فوتبالش که همراه بایرنی‌ها سپری کرد، نیز اظهارداشت:زمانی که به بایرن آمدم، انتظاراتی داشتم. می ‌دانستم آخرین بخش از زندگی ورزشی ام خواهد بود.آن زمان ۳۲ ساله بودم و در چنین سن و سالی، امکان زیادی برای رفتن به تیمی که در سطح جهانی فوتبال باشد، زیاد نیست.از بابت چنین حضوری‌، بسیار خوشحالم. در مدتی که عضو بایرن بودم، قدرت این تیم را در فوتبال آلمان و اروپا از نزدیک دیدم و متوجه شدم چرا بایرن در سطح جهانی است.
او همچنین عنوان کرد می‌توانست از خداحافظی چشم‌پوشی کرده و همچنان به بازی فوتبال ادامه دهد.
آلونسو گفت: پیشنهاداتی وجود داشت.اما من آدمی هستم که وقتی تصمیمی را می‌گیرد، تحت هر شرایطی آن را اجرا می‌کند.از مدت‌ها چنین تصممیی گرفتم و اجازه ندادم خللی در اجرایش ایجاد شود.
ستاره اسپانیایی همچنین در مورد قهرمانی با تیم کشورش در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ نیز عنوان کرد:زمانی که در آفریقای‌جنوبی قهرمان جهان شدیم، انفجاری بزرگ در فوتبال اسپانیا رخ داد.هیچوقت از خاطر نخواهم برد چه مسیری را تا قهرمانی طی کردیم و قهرمان شدیم.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1