امروز : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ - ۱۸:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کندن جوش سر سفید چه عواقبی دارد

کندن جوش سر سفید می‌تواند منجر به عفونت شود دست‌ های کثیف، ابزارهای آلوده و حتی یک محل غیر استریل مانند حمام خانه‌ شما می‌تواند منجر به عفونت شود. هنگامی که یک جوش را می ‌ترکانید، در واقع پوست را پاره می‌کنید، و آن را برای ورود باکتری ‌ها باز می‌گذارید. به گفته دکتر تزو، […]

کندن جوش سر سفید می‌تواند منجر به عفونت شود

دست‌ های کثیف، ابزارهای آلوده و حتی یک محل غیر استریل مانند حمام خانه‌ شما می‌تواند منجر به عفونت شود. هنگامی که یک جوش را می ‌ترکانید، در واقع پوست را پاره می‌کنید، و آن را برای ورود باکتری ‌ها باز می‌گذارید. به گفته دکتر تزو، موارد بسیار زیادی را دیده‌ شده است که خود شخص، آکنه را ترکانده و این کار او منجر به یک عفونت پوستی یا یک زخم شدیدتر شده است. واقعا به ریسکش نمی‌ارزد.
می‌توانید التهاب را بدتر کنید

شما به خاطر ظاهر جوش ‌هایتان می‌خواهید که جوش سر سفید را بترکانید، درست است؟ اما متاسفانه، کندن و فشار دادن جوش، ظاهر آن را بدتر می‌کند! هنگامی که شما جوش‌ هایتان را می‌ ترکانید، در معرض خطر التهاب بیشتری قرار می‌گیرید. آن همه فشار و کششی که روی جوش تان وارد می‌کنید، فقط به پوست اطراف آن صدمه می‌زند و در دراز مدت، باعث قرمزی و تورم بیشتر می‌گردد.
می توانید باعث شوید زخم های زشت پدیدار شوند

می‌ دانید پوشاندن چه چیزی سخت تر از جوش است؟ یک زخم! هنگامی که یک جوش را می ‌ترکانید، چرک آن را پخش می‌کنید و سپس روی آن زخم می‌شود و شما را وسوسه می‌کند که آن زخم را بکنید. این، یک چرخه‌ معیوب است و پوشاندن زخم‌ ها هم با کانسیلر، تقریبا غیرممکن! اما می‌توانید در عوض، جوش سرسفید را با داروی آکنه درمان کنید و از کمی ‌آرایش برای پوشاندن آن استفاده کنید.
امکان دارد جای زخم بماند

داشتن یک فرد حرفه‌ ای که به شما در درمان آکنه کمک کند بسیار مهم است، زیرا برای جلوگیری از ایجاد جای زخم باید از مهارت و تجهیزات استریل استفاده کرد. بنابراین منظور این نیست که جوش ‌ها هرگز نباید ترکانده شوند، بلکه منظور این است که شما نباید آن ها را بترکانید، زیرا انجام این کار می‌تواند منجر به برجای ماندن اثر زخم جدی شود. یک متخصص پوست، به شما اطمینان خواهد داد که برای ترکاندن جوش در همه طرف آن، از فشار مناسبی استفاده می‌شود تا احتمال بر جای ماندن اثر زخم به حداقل برسد.
کندن جوش می‌تواند باعث تغییر رنگ پوست شود

علاوه بر جای زخم، رنگ پوست اطراف آکنه نیز می‌تواند تغییر کند. به آن،‌ هیپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب (PIH) می‌گویند. PIH جای زخم نیست، بلکه یک منطقه‌ صاف است که کمی ‌تیره ‌تر از پوست اطرافش است. هر چه جوش ملتهب‌ تر باشد، به احتمال بیشتری دچار PIH می‌شوید. خوشبختانه این تغییر رنگ به مرور زمان به حالت عادی بر می‌گردد، اما می‌تواند تا ۲ سال طول بکشد!/ر

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1