امروز : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۱:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هر آنچه در مورد دیابت بارداری باید بدانید

مهریار خسروشاهی در ارتباط با دیابت بارداری اظهار داشت: زنان باردار بهتر است از افزایش وزن مجاز در طول بارداری و میزان وزنی که در این دوران به دست می‌آورند با خبر باشند. وی با اشاره به اینکه دیابت بارداری معمولاً نشانه خاصی ندارد، گفت: به همین علت تمام زنان باردار در طول هفته‌های ۲۴ […]

مهریار خسروشاهی در ارتباط با دیابت بارداری اظهار داشت: زنان باردار بهتر است از افزایش وزن مجاز در طول بارداری و میزان وزنی که در این دوران به دست می‌آورند با خبر باشند.

وی با اشاره به اینکه دیابت بارداری معمولاً نشانه خاصی ندارد، گفت: به همین علت تمام زنان باردار در طول هفته‌های ۲۴ تا ۲۸ بارداری باید آزمایش قند خون بدهند.

متخصص دیابت ادامه داد: چنانچه زنان در خطر ابتلا به دیابت یا نشانه‌هایی از آن همچون وجود قنددر ادرار باشند، پزشک متخصص آزمایش تست قند را در معاینات اولیه گرفته و مجدد آن را در بین هفته‌های ۲۴ تا ۲۸ بارداری تکرار می‌کنند.

این متخصص دیابت اضافه کرد: به طورکلی بیماران دیابتی حتماً باید معاینات منظم داشته باشند و ۲ تا ۴ مرتبه در سال به پزشک مراجعه کنند تا اگر انسولین مصرف می‌کنند یا نیاز به کمک دارند، میزان قند خون خود را در حد تعادل نگه دارند و دفعات بیشتری به پزشک مراجعه کنند.

وی بیان داشت: همچنین این افراد لازم است سالانه معاینه فیزیکی و معاینه چشم داشته باشند و از نظر سلامت چشم، عصب‌ها، کلیه و عوارض احتمالی دیگر دیابت بررسی شوند.

خسروشاهی با تأکید بر اینکه بیماران مبتلا به دیابت ۲ بار در سال لازم است به دندانپزشک مراجعه کنند، گفت: در مورد خنثی کردن عوارض مصرف زیاد انسولین نیز در افرادی که مبتلا به دیابت هستند و انسولین دریافت می‌کنند، باید توجه داشت حداقل ۱۵ گرم کربوهیدرات ساده در هر زمان همراه خود داشته باشند.

این متخصص دیابت گفت:‌کربوهیدرات ساده باعث افزایش ناگهانی قند خون می‌شود و با عارضه ناشی از مصرف زیاد انسولین می‌جنگد که این کربوهیدرات ساده شامل نصف لیوان آبمیوه یا نوشابه غیررژیمی، یک لیوان شیر، ۲ قاشق غذاخوری کشمش، ۳ عدد قرض گلوکز یا شکلات است.

خسروشاهی اضافه کرد: اگر قند خون بیمار دیابتی بعد از ۱۵ دقیقه همچنان پایین بود، ۱۵ گرم کربوهیدرات ساده دیگر را علاوه بر ۱۵ گرم قبلی، بیمار باید مصرف کند و به طورکلی ۳۰ گرم کربوهیدارت مصرف داشته باشد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1