امروز : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۶:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نفرین امام حسین(ع) بر عبدالله بن حصین ازدی

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا رجبی کارشناس علوم قرآنی در خصوص وقایع روز هفتم محرم در کربلا گفت: در هفتمین روز ماه محرم و بر اساس آنچه که روایت شده است “سیدالشهداء” با عمربن سعد دیدار کردند. این کارشناس علوم قرآنی افزود: خبر این دیدار را “خولی بن یزید اصبحی” به دلیل دشمنی که با […]

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا رجبی کارشناس علوم قرآنی در خصوص وقایع روز هفتم محرم در کربلا گفت: در هفتمین روز ماه محرم و بر اساس آنچه که روایت شده است “سیدالشهداء” با عمربن سعد دیدار کردند.

این کارشناس علوم قرآنی افزود: خبر این دیدار را “خولی بن یزید اصبحی” به دلیل دشمنی که با “سالار شهیدان” داشت، به گوش “عبیدالله بن زیاد” رساند.

وی ادامه داد: پس از رساندن این خبر به “عبیدالله بن زیاد”، وی نامه ای به “عمر بن سعد” نوشت و دستور داد تا “امام حسین(ع)” و یارانشان را از آب محروم کنند.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: به عمر بن سعد در روز هفتم ماه محرم نیز دستور داده شد که با سپاه خود، بین “سیدالشهداء”، یارانشان و آب فرات فاصله ایجاد شود و حق نوشیدن حتی یک قطره از آب را هم به ایشان و خانواده ایشان نداد.

وی افزود: “عمر بن سعد” برای اجرای دستوری که به او وی داده شد، خیلی سریع “عمر بن حجاج” را با ۵۰۰ نفر سوار در کنار رود فرات مستقر کرد و مانع دسترسی “سیدالشهداء” و یارانشان به آب شد.

رجبی اظهار کرد: بر اساس آنچه در منابع تاریخی اسلام آمده، روایت شده هنگامی که “عمر بن سعد” آب را روی “سالار شهیدان” و یارانشان بستند، فردی به نام عبدالله بن حصین ازدی بجلی با صدای بلند گفت: اى حسین این آب را دیگر بسان رنگ آسمان نخواهى دید به خدا سوگند كه قطره‌‏ای از آن را نخواهى آشامید تا از عطش جان دهى.

کازشناس علوم قرآنی خاطرنشان کرد: آن طور که مورخان بیان کرده اند، “امام حسین(ع)” پس از این سخن، فرمودند: خدایا او را از تشنگى بكش و هرگز او را مشمول رحمت خود قرار مده.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1