امروز : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۶:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه‌های پلیس راهور برای عزاداری‌ها

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا توصیه‌های پلیس به هیات‌های برگزار کننده مراسم، دستجات و رانندگان را تشریح کرد: ١- با خدمت گزاران خود در مجموعه پلیس راهور برای انتظام بخشی هرچه بیشتر در برگزاری مراسم همکاری و ساعات محدودیت‌های ترافیکی را مراعات کنند. ٢- نظر به این که به موجب ماده ١٩١ و ١٩٣ […]

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا توصیه‌های پلیس به هیات‌های برگزار کننده مراسم، دستجات و رانندگان را تشریح کرد:

١- با خدمت گزاران خود در مجموعه پلیس راهور برای انتظام بخشی هرچه بیشتر در برگزاری مراسم همکاری و ساعات محدودیت‌های ترافیکی را مراعات کنند.

٢- نظر به این که به موجب ماده ١٩١ و ١٩٣ آئین نامه راهور، عبور وسایل نقلیه به منظور پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی از بین دستجات عزاداری و نیز سوار شدن و سوار کردن اشخاص روی رکاب و قسمت‌های بیرونی وسایل نقلیه ممنوع است، لذا به منظور حمل وسایل صوتی و طبل و … برای احرای مراسم، حتما از چرخ دستی مناسب استفاده شود. زیرا عوامل پلیس، از تردد وسایل نقلیه از بین دستجات عزاداری جلوگیری به عمل خواهند آورد.

٣- در نصب داربست‌ها و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی، به گونه‌ای اقدام شود که با کمترین اشغال سطح پیاده راه‌ها و سواره روها، مشکلات ترافیکی برای عابران (عزاداران) و وسایل نقلیه فراهم نشود.

٤- در هنگام پخش نذورات به نحوی اقدام شود که از ایجاد گره‌های ترافیکی جلوگیری و به ماموریت خودرو‌های امدادی نیز خللی وارد نشود.

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا به مسئولین دسته‌ها و هیات‌های عزاداری تاکید کرد: حتما عزاداران در موقع عبور از عرض معابر احتیاط بیشتری داشته باشند.

سرهنگ مهری افزود: در هنگام دسته روی مخصوصا شب ها، کمترین سطح سواره رو را در اختیار بگیرند و عزیزانی که همیار محرّم هستند، در قسمت‌های ابتدا و انتها و کنار دستجات مراقب حرکات خودرو‌ها و به ویژه موتورسیکلت سواران باشند.

وی ادامه داد: از طریق مصاحبه به خانواده‌های عزیز توصیه شود در هنگام حضور در مراسم، مواظب خردسالان خود باشند و از ورود ناگهانی آن‌ها به سطح سواره رو جلوگیری کنند.

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا افزود: چنانچه قصد تردد با خودرو‌ها را دارند، حتی الامکان از خودرو‌های سواری و اتوبوس که پیش بینی شده استفاده کنند و از سوار شدن دسته جمعی در قسمت اتاق بار و روی سپر اتومبیل‌ها خودداری کنند.

وی توضیح داد: چنانچه قصد دارند با وسیله نقلیه شخصی در محل عزاداری و تجمع دستجات عزاداری حضور داشته باشند، حتما محدودیت‌های ترافیکی را مد نظر قرار داده و با پلیس همکاری کنند تا موجب انتقال خودرو نشود.

سرهنگ مهری همچنین به رانندگان وسیله نقلیه توصیه کرد: از سلامت فنی وسایل نقلیه اطمینان حاصل کرده و از سالم بودن چراغ‌های ضروری خودرو به ویژه چراغ‌های جلو و قرمز، مطمئن شوند.

وی با اشاره به این که رانندگان حتما به محدودیت‌های ترافیکی توجه لازم را داشته باشند، توضیح داد: نسبت به رعایت بیشتر مقررات برای پیشگیری از تصادفات و آسیب رساندن به سلامتی خود و دیگر عزاداران عزیز توجه جدی کرده و نسبت به اعتبار بیمه نامه شخص ثالث، اقدام کنند.

معاون عملیات ترافیکی پلیس راهور ناجا افزود: با توجه به لزوم بیشتر حفظ شعالر اسلامی و حرمت ماه محرم و عزاداران عزیز، از رفتار‌های مغایر شئون سلامی و قانونی خودداری کرده تا هزینه‌های سنگین چنین رفتار‌هایی ناشی از اعمال مقررات از سوی پلیش که می‌تواند منجر به توقیف خودروی آن‌ها نیز بشود، مواجه نشوند.

سرهنگ مهری همچنین به شهرداری‌ها و مسئولان دستگاه‌های حفار و اصلاح معابر یادآور شد، برنامه ریزی لازم برای حضور ناوگان عمومی مسافربری دز خیابان‌ها و مسیر‌های اصلی انجام شود.

وی افزود: ضمن خودداری از حفاری در مسیر دستجات عزاداری و کاروان‌های حسینی (ع) سریعا نسبت به رفع نواقص پیاده راه‌ها و پاکسازی مسیر تردد عزاداران، اقدام کنند و ایمن سازی لازم با نصب علائم و تجهیزات ضروری و وفق مقررات، صورت گیرد.

سرهنگ مهری در پایان به مسئولین ادارات برق نیز توصیه کرد، نسبت به تامین روشنایی مسیر‌های عبور عزاداران حسینی (ع) در شب‌ها اقدام کرده و نواقص موجود را سریعا رفع کنند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1