محتوای مذاکرات محرمانه ولایتی و حریری تکذیب شد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت، مطالب منتشره درباره محتوای مذاکرات محرمانه ولایتی و سعد حریری را صحیح ندانست و آن را تکذیب کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان طی تماسی با خبرگزاری ما، اعلام کرد با توجه به حضور محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ملاقات علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب با سعد حریری نخست‌وزیر لبنان مطالب منتشره که به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به آقای ولایتی تحت عنوان محتوای مذاکرات محرمانه ولایتی و حریری درج شده است، صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

پیش از این یک منبع آگاه در خصوص مذاکرات محرمانه ولایتی و حریری عنوان کرده بود: در این دیدار حریری با طرح درخواست سعودی‌ها از دکتر ولایتی خواسته که ایران دست از حمایت از مردم مظلوم یمن بردارد و روابط خود را با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بهبود ببخشد.

وی گفت: مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب نیز در پاسخ از حریری خواسته تا سعودی ها بمباران مردم بیگناه و حصر اقتصادی و دارویی این کشور را متوقف کنند تا مسیر گفتگو با ملت یمن باز شود.

وی افزود: درخواست نابجای حریری و سعودی‌ها این بود که جمهوری اسلامی ایران در موضوع یمن، جانب حق را رها کند اما چون ناامید شدند بلافاصله سعد حریری را به ریاض فراخواندند تا وی استعفای خود را در خارج از خاک لبنان اعلام نماید.

این منبع آگاه با اشاره به متن استعفای سعد حریری گفت: مشخص است که این متن از جانب سعودی‌ها به نخست وزیر مستعفی لبنان دیکته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا