امروز : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۲۲:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار اردوغان به ترامپ: قدس خط قرمز مسلمانان است

رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید به رسمیت شناخته شدن قدس شریف به‌عنوان پایتخت اسرائیل، می‌تواند منجر به قطع روابط دیپلماتیک بین آنکارا و تل‌آویو شود.

به گزارش بصیرنیوز،رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید به رسمیت شناخته شدن قدس شریف به‌عنوان پایتخت اسرائیل، می‌تواند منجر به قطع روابط دیپلماتیک بین آنکارا و تل‌آویو شود.

اردوغان همچنین خطاب به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که مساله قدس، یک خط قرمز برای مسلمانان است. وی تصریح کرد که ماهیت این موضوع حساس بوده و در صورت به رسمیت شناخته شدن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا، ترکیه خواستار برگزاری اجلاس فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول خواهد شد.

گفته شده که امروز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، قدس شریف را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت خواهد شناخت. پیش از این از احتمال اعلام انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به قدس سخن گفته شده بود اما مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که این موضوع همچنان در دست بررسی است.

اردوغان امروز (پنجشنبه) اظهار داشت: پرونده نقض تحریم‌های ایران (که در آمریکا در دست پیگیری است) ناشی از چالش‌های داخلی آمریکاست. به نظر می‌رسد این پرونده برای صرفنظر کردن ترکیه از دست‌آوردهای منطقه‌ایش در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد هیچ‌کس نمی‌تواند در خصوص جنگ با داعش با ترکیه آمرانه سخن بگوید چرا که ترکیه تنها عضو داعش است که مستقیما در نبرد با داعش قرار دارد. وی همچنین به آزاد شدن برخی تروریست‌های داعش در رقه سوریه اشاره کرد و گفت: آنها در صحرای سینا و مصر مستقر خواهند شد. ما این مساله را تحت نظر داریم.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1