امروز : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۲۲:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدارک انصارالله از توطئه عربستان و امارات علیه صنعاء

محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در سخنرانی امروز خود در جمع تظاهرات‎کنندگان یمنی در صنعاء یک روز پس از کشته شدن علی عبدالله صالح اعلام کرد که ملت یمن و نه حزب و مذهب، در تحقق امنیت در کشورشان پیروز شدند.

به گزارش بصیرنیوز،رئیس کمیته عالی انقلابی یمن اعلام کرد که انصارالله مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهد، خیانت و توطئه علیه صنعاء با هماهنگی عربستان و امارت صورت گرفته است.

»محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در سخنرانی امروز خود در جمع تظاهرات‎کنندگان یمنی در صنعاء یک روز پس از کشته شدن علی عبدالله صالح اعلام کرد که ملت یمن و نه حزب و مذهب، در تحقق امنیت در کشورشان پیروز شدند.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن تاکید کرد که انصارالله تلاش کرده است درگیری که «شبه نظامیان خیانت» ایجاد کردند تا امنیت صنعاء را به مخاطره بیاندازند، متوقف کند و لذا از شیوخ قبایل گفته بودیم که «این درگیری را متوقف کنند و ما هم با آنها همکاری می‎کنیم.»

محمد علی الحوثی با بیان اینکه «ما انتقام‎جو نیستیم» گفت: «برخی فرزندان علی عبدالله صالح در بیمارستان موجود هستند و برای درمان آنها اقدام کردیم، در حالی که می توانستیم آنها را بازداشت کنیم.»

وی تصریح کرد: مدارکی در اختیار داریم که نشان می دهد، خیانت صنعا با هماهنگی عربستان و امارت بود و اسنادش موجود است.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن درباره موشکی که با آن ابوظبی هدف قرار گرفته است، افزود: از یگان موشکی یمن می خواهیم که به پیشرفت این دستاورد ادامه دهد تا حملات متجاوزانه علیه یمن متوقف شود.»

وی همچنین درباره تصمیم دونالد ترامپ برای اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: هرگونه حماقتی را که «ترامپ احمق» در این خصوص مرتکب می شود، محکوم می کنیم.

وی خطاب به ملت یمن گقت: ملت ما در کنار شما قرار دارد و در مقابله با رژیم اشغالگر در کنار شما قرار داریم.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در نشست های انصارالله و کنگره حزب الموتمر مشخص شد که امور نظامی به گونه ای پیش می رود که ضرر ماست. رئیس ستاد ارتش کل یمن هم طی این نشست گفته بود که ۵۰۰ نفر را در جبهه درگیری اعزام می کنیم، و فقط ۱۳ از آنها وارد میدان می شوند، وی این سوال را مطرح کرد که بقیه نظامیان کجا می روند. متوجه شدیم که آنها فریب طرف خارج از یمن را خوردند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1