امروز : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۲۲:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اظهارات جدید موگرینی درباره برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با یک شبکه خبری اروپایی بار دیگر از توافق هسته‌ای با ایران حمایت کرد.

به گزارش بصیرنیوز،«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با شبکه خبری یورونیوز گفت که توافق هسته‌ای با ایران کارآمد بوده است و سندی است که در قالبی بیش از ۱۰۰ صفحه تنظیم شده است که بر طبق آن ایران به تعهدات خاصی پایبند شده است و به وسیله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم مورد باز بینی قرار گرفته است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از مصاحبه با شبکه خبری «یورونیوز» گفت: « تاکنون آژانس ۹ بار کنترل موفقیت‌آمیز (از برنامه هسته‌ای ایران) داشته است و آنها توافق هسته‌ای که کارایی دارد را لغو نمی‌کنند. این (توافق) به اولویت‌ها در زمینه امنیت اروپا و منطقه ما مربوط می‌شود. ترامپ راهبردی را در پیش گرفته است که بر طبق آن توافق هسته‌ای با ایران را زیر سوال ببرد. ما دوستان آمریکایی داریم که می‌دانند، توافق هسته‌ای فقط به یک کشور تعلق ندارد بلکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از آن حمایت می‌کند و ما انتظار داریم که تمامی طرف‌ها به آن احترام بگذارند.»

وی افزود: «ما با مسکو درباره کره شمالی و توافق با ایران و مسایلی از این دست همکاری خوبی داریم و به همراه هم تلاش می‌کنیم راهکار تشکیل دو دولت را در زمینه حل بحران فلسطینیان اجرایی کنیم و به مسایلی مانند تروریسم و مهاجرت هم بپردازیم.»

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1