امروز : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ - ۲۳:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کسی که با استکبار مشکل ندارد قرآن، روایات و منابع دین را نمی‌شناسد/ ۱۶آذر شناسنامه ضدامریکایی و ضداستکباری است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر کسی بپرسد که ما با استکبار مشکلی نداریم پاسخ می‌دهیم شما قران، روایات و منابع دین را نمی‌شناسید.

به گزارش بصیرنیوز، حسن رحیم‌پور ازغدی در مراسمی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، گفت: دین ستیزی، ملیت ستیزی، ریختن خون مردم و فساد، عدم تولید و صادرات به کشورهای دیگر و صنایع وابسته، از بین بردن فرهنگ و تمدن ایرانی، ثروت اندوزی و فقیر کردن مردم از جمله ثمرات رژیم سفاک پهلوی و قبل از آن بود.

وی افزود: ۱۶آذر یک شناسنامه ضد امریکایی و ضد استکباری است، سوالی که اینجا مطرح می‌شود آن است که استکبار ستیزی تا کی؟ پاسخ سوال این است تا وقتی که استکبار هست استکبار ستیزی هم هست.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: سوال دیگری که این روزها مطرح می‌شود این است که برای چه باید بگوییم مرگ بر آمریکا؟ باید بگویئم که منظور ما از مرگ بر آمریکا، مرگ بر استکبار و مرگ بر فرعون امروز است.

وی ادامه داد:‌ ابراهیم با نمرود می‌جنگید؛ پیامبر با اشراف قریش؛ جنگ حق و باطل در طول تاریخ مثال زدنی است. اگر کسی بپرسد که ما با استکبار مشکلی نداریم پاسخ می‌دهیم شما قران و روایات و منابع دین را نمی‌شناسید.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: قرآن اساساً یک کتاب ضد استکبار است. استکبار سه وجه دارد، یک سیاسی دو مذهبی دینی و سه اقتصادی؛ جهت سیاسی آن فرعون و مذهبی و دینی بلعم باعورا و اقتصادی قارون است که در قرآن به آنها اشاره شده است.

وی اظهار داشت: آیا کشوری که در ۵۰ کشور دنیا غارت، کشتار مبارزه و جنگ راه می اندازد مصداق بارز استکبار نیست؟ کلمه رب که در آیه «انا ربکم الاعلی» آمده منظور خالق نیست به معنای همه کاره و تصمیم گیرنده است؛ آمریکا و شوروی و صدام می‌گفتند که ما همه کاره شماییم و این نشانه استکبار آن‌هاست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: من از کسانی که در رشته حقوق به تحصیل می‌پردازند به خصوص در عرصه بین‌الملل که زیر دست استکبار است می‌خواهم که مستقلاً یک نهضتی راه بیندازند و دادگاهی داشته باشند و مستند به همین قوانین باوجود همه اشکالاتش به تخلفات استکبار رسیدگی کنند.

وی گفت: آمریکا شعار حقوق بشر می‌دهد و دادگاه‌های بین المللی در دست اوست و نمره حقوق بشر می‌دهد؛ در حالی که بزرگترین ناقض حقوق بشر و ناقض حقوق زنان است و طبیعت را به هم می‌ریزد و موجب آلودگی محیط زیست می‌شود و بدترین کشتارها را راه می‌اندازد.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد:‌ رژیم صهیونیستی به بهانه هولوکاست ده تا هولوکاست راه انداخته است. اگر کسی بگوید نمی‌دانم استکبار چیست، دچار منگلیسم است؛ دچار منگولیسم سیاسی است؛ اصلا شعور سیاسی ندارد. او تاریخ خود را نفهمیده است.

وی افزود: اولین استکبارستیز خداوند متعال و اولین مستکبر شیطان است با سجده نکردن بر انسان و غرور و تکبر. تقوای درونی یعنی استکبار درونی را شکست بدهیم.
اگر کسی بگوید که استکبار باشد و ما زیر سایه او باشیم خداوند می فرماید خط شما با من جداست.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: منظور از لیفسد فیها فساد کل زمین توسط استکبار است و منظور از یهلک الحرث و النسل این است که استکبار هم اقتصاد و هم نیروی انسانی تان را نابود می‌کند. پس فساد یکی از مصادیق استکبار است.

وی گفت:‌تصور فروپاشی شوروی بعد از انقلاب ایران امکان نداشت. شوروی ۶۰_۷۰سال عمر کرد و آمریکا هم می‌تواند همین طور باشد.  آیا آمریکا مصداق استکبار بوده الان نیز هست؟ آمریکا از زمان دهه شصت وحشی تر شده؛ آن زمان به یک کشور حمله کرده بود الان به تمامی کشورهای منطقه تجاوز کرده است.

رحیم‌پور ادامه داد: البته اگر آمریکا مصداق استکبار نباشد مسئله عوض می‌شود شعار آشتی با جهان که در اثر آشتی با جهان خارج است خود را نشان داد گفتند تحریم‌ها ترک برداشت در حالی که هیچ اتفاقی رخ نداده بود. اسرائیل در خطر سقوط نهایی قرار داشت وجود داعش و چند جنگ‌های منطقه خاورمیانه این سقوط را عقب انداخت.

وی گفت: اگر در داخل آدم‌های ضعیف و به درد نخور نداشتیم ما ابرقدرت جهان می‌شدیم. مگر نمی‌گفتند که شاه غیرقابل انهدام است ابرقدرتی آمریکا به غرب نخواهد رسید چنانچه شوروی نرسید هیچ کشوری جرات حمله نظامی به ایران را ندارد هیچ کس نمی تواند ما را شکست دهد. تنها فساد فرهنگی و جنگ‌ها و نزاع‌های داخلی ما را شکست خواهد داد. امام فرمود از خودتان بترسید از آمریکا نترسید.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1