امروز : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ - ۲۳:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس شورای حوزه‌های علمیه کرمان منصوب شد

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: با دستور مقام معظم رهبری، حکم جدیدی برای آیت‌الله جعفری امضاء شده است و ایشان به عنوان رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان کرمان فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

به گزارش بصیرنیوز،آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان در محل مصلای امام علی (ع) به خدمات ۴۰ ساله آیت‌الله جعفری بر امامت جمعه کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: اخلاق، رفتار، کلام، سکوت و زندگی ایشان همواره در راه انقلاب و نظام اسلامی بوده و همواره زندگی ساده و بی‌ریای خودشان را حفظ کرده‌اند.

وی به استعفای آیت‌الله جعفری اشاره داشت و گفت: ایشان با تقاضای خودشان خواستند از ادامه فعالیت معاف شوند و رهبر انقلاب هم پذیرفتند.

محمدی‌گلپایگانی اضافه کرد: کرمان یک استان استثنایی است، پهناورترین استان بوده و مردمانش نیز بسیار سختکوش هستند که بهترین منابع و بهترین مردم را دارد، پس باید کسی انتخاب می‌شود که بتواند آن را پیش ببرد و همه این موضوعات را در نظر داشته باشد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ابراز داشت: عملکرد حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی در کیش، سابقه بسیار خوبی برای ایشان درست کرده است.

وی از سابقه کرمان و شخصیت‌های برجسته آن نام برد و افزود: کرمان شخصیت‌های درخشانی دارد که می‌توانیم به سردار سرافراز جهان اسلام، حاج قاسم سلیمانی اشاره کنیم، او جانش را در کف دستش گذاشته و می‌گذارد.

محمدی‌گلپایگانی به نابودی داعش اشاره داشت و در این باره گفت: اگر فتوای تاریخی مرجع تقلید عراق، مبارزات حق‌طلبانه مردم در سوریه و عراق و مبارزات شجاعانه نیروهای اسلام نبود، این مشکل هرگز حل نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب به شخص بنده فرمودند که آیت‌الله جعفری برای ما عزیز است و باید شئون ایشان رعایت شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: به دستور مقام معظم رهبری، حکم جدیدی برای آیت‌الله جعفری امضاء شده که رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان کرمان است.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1