امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۲۲:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع نجفی از مدیرعامل جدید سازمان آتش نشانی

شهردار تهران گفت: متاسفانه در سازمان های شهرداری دسته بندی های نابجایی وجود دارد و اگر بخواهید هر کسی را از داخل یک سازمان شهرداری به عنوان رئیس انتخاب کنید، عده ای مخالف و موافقند.

به گزارش بصیرنیوز،محمد علی نجفی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به بازدیدهای امروز صبح خود از پروژه های شهری به آخرین وضعیت پارکینگ نیایش اشاره کرد و گفت: با تکمیل این پروژه بخش زیادی از مشکلات پارکینگ بیمارستان شهید رجایی، پردیس سینمایی ملت و پارک ملت حل و فصل می شود؛ این پروژه هم اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت کار دارد که امیدواریم در ماه های آینده بتوانیم آن را تسریع کرده و بخش خصوصی به صورت مشارکتی، واگذاری کامل و شکل های دیگر واگذار کنیم.

وی در ادامه از آماده سازی تونل آرش – اسفندیار تا دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این تونل بخش عمده ای از دسترسی بخش شرقی اسفندیار به هاشمی را حل می کند.

شهردار تهران با اشاره به بازدید خود از دریاچه شهدای خلیج فارس، تصریح کرد: این دریاچه امکان بزرگی برای گردشگری در غرب تهران ایجاد کرده است که هنوز بخشی از این ظرفیت ها برنامه ریزی نشده و به استفاده در نیامده است. به عنوان نمونه هم اکنون دسترسی به بخش جنوبی دریاچه کم است و استفاده از بخش جنوبی و غربی نسبت به بخش شرقی و شمالی دریاچه خیلی کمتر است. به همین منظور طرحی داریم تا یک دسترسی از بخش جنوبی دریاچه به بزرگراه آیت الله حکیم با احداث پارکینگ طبقاتی ایجاد کنیم.

نجفی افزود: همچنین احداث سه جزیره در دریاچه دیده شده است که از امکان قابل توجهی برای سرمایه گذاری به صورت رستوران و یا استفاده های تفریحی برخوردار هستند.

شهردار تهران گفت: دریاچه شهدای خلیج فارس می تواند یک نقطه مهم گردشگری برای شهر تهران و همچنین عزیزانی باشد که از سایر شهرها برای تفریح و گردش به تهران می آیند؛ به همین منظور حدود و ثغور هر کدام از این طرح ها تا چند وقت دیگر به صورت دقیق اعلام عمومی خواهد شد تا امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شود.

وی در ادامه به بیان جزئیات تقاطع های غیر همسطح شهید باقری به اتوبان خرازی پرداخت و گفت: پیش از این دسترسی های اتوبان خرازی به شهید باقری چندان مناسب نبود و مشکلاتی برای پیمون راه زیاد به منظور دسترسی به جنوبی و یا شمال اتوبان خرازی وجود داشت اما با افتتاح این پروژه، تسهیلاتی در ترافیک غرب تهران ایجاد می شود.

به گفته نجفی برای احداث این پروژه حدود ۲۲ میلیارد تومان هزینه صورت گرفته و از امروز در اختیار شهروندان تهرانی قرار دارد.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره تدابیر اندیشیده شده به منظور جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، گفت: هم اکنون مطالعات اولیه در این زمینه را انجام داده ایم و در سازمان مشارکت ها و سرمایه گذاری شهرداری تهران نیز معاونت خاص جذب سرمایه گذاری خارجی ایجاد کرده ایم؛ در ادامه امیدواریم طی دو – سه ماه آینده همایش بزرگ دعوت از سرمایه گذاران خارجی تحت عنوان «همایش فرصت های سرمایه گذاری در تهران» را برگزار کرده و تا آن زمان ۱۰۰ پروژه مشخص برای سرمایه گذاران اعلام شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره راهکارهای موجود به منظور کاهش بار ترافیکی بزرگراه هاشمی در صورت افتتاح تونل آرش – اسفندیار، گفت: در طرح جامعی که مد نظر ما است مسئله توسعه مترو محور اصلی حل مشکل ترافیک تهران تلفی می شود و ستون فقرات اصلی ترافیک تهران را باید از طریق توسعه مترو دنبال کنیم. در کنار آن یکی از مواردی که باید برای اتوبان همت و بخش هایی از بزرگراه هاشمی مورد بررسی قرار گیرد، توسعه دیگر شکل های حمل و نقل ریلی همچون ال آر تی و … است.

نجفی گفت: ممکن است با بهره برداری از تونل آرش – اسفندیار، بخشی از ترافیک شرق تهران کم شده و به غرب تهران منتقل شود که امیدواریم از طریق برنامه ریزی برای توسعه حمل و نقل ریلی بتوانیم این مشکل را حل کنیم، البته توسعه حمل و نقل ریلی طولانی خواهد بود چرا که هم هزینه بر و هم زمان بر است.

شهردار تهران درباره راهکارهای موجود به منظور توسعه حمل و نقل عمومی در منطقه ۲۲ نیز گفت: هم اکنون به دلیل اینکه امکان دسترسی به دریاچه شهدای خلیج فارس از طریق حمل و نقل عمومی میسر نیست، بسیاری از شهروندان نمی توانند به خوبی از آن استفاده کنند اما به صورت کلی در ارزیابی ما برای آینده، ستون فقرات اصلی برای حل مشکل ترافیک تهران توسعه حمل و نقل ریلی خواهد بود.

وی گفت: خیلی امیدوار هستیم که بر اساس پیش بینی دولت و تصویب نمایندگان در قانون بودجه سال ۹۷ گشایشی ایجاد شود تا تسریعی در طرح های حمل و نقل ریلی تهران به وجود بیاوریم.

نجفی در پاسخ به سئوالی درباره حمایت از خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو، تصریح کرد: هم اکنون تقاضای خانواده شهدای آتش نشان این است که بنیاد شهید نیز شهدای حادثه پلاسکو را به عنوان شهید بپذیرد تا خانواده های آنان بتوانند از مزایایی که برای خانواده شهدا در نظر گرفته می شود، استفاده کنند اما بنیاد شهید تا کنون بر اساس ضوابط تعیین شده، این موضوع را نپذیرفته است. من نیز اخیرا نامه ای برای بنیاد شهید نوشتم و مجددا این موضوع را مطرح کردم اما در ۱۱ ماه گذشته آنچه از عهده شهرداری بر می آمده است، برای این خانواده شهدا انجام داده و اگر باز هم خواسته هایی داشته باشد که در چهارچوب ضوابط و مقررات شهرداری باشد، حتما در خدمت آن ها خواهیم بود؛ البته از دست دادن عزیز، چیزی نیست که شهرداری و یا هیچ جای دیگری بتواند آن را جبران کند.

شهردار تهران در پاسخ به سئوالی درباره انتصاب مدیر عامل جدید سازمان آتش نشانی با وجود برخی انتقادات، گفت: به نظر ما انتقادات وارد نیست به همین منظور هم مدیر عامل جدید و هم تیم تخصصی در آتش نشانی مطلبی را در جواب این انتقادات تهیه کردند که در اختیار رسانه ها گذاشته می شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در سازمان های شهرداری دسته بندی های نا بجایی وجود دارد و اگر بخواهید هر کسی را از داخل یک سازمان شهرداری به عنوان رئیس انتخاب کنید، عده ای مخالف و موافق هستند اما باید دید حرف کدام گروه واقعیت دارد و قابل توجه است. داوری نیز کسی است که تمام عمر کاری خود را در آتش نشانی تهران گذرانده و مدرک تحصیلی و تمام تجریبات در داخل و خارج، مرتبط با این حرفه است.

نجفی تاکید کرد: به ضرس قاطع عرض می کنم فعلا در آتش نشانی تهران کسی را نداریم که به اندازه آقای داوری با مسایل این سازمان آشنا بوده و به این مسایل احاطه داشته باشد؛ البته که ممکن است ۱۰ نفر هم مخالف ایشان باشند، کما اینکه در تهران حتما بیش از ۱۰ هزار نفر مخالف خود من هستند.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1