امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۲۲:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگرانی‌ها از فعالیت سیاسی اصلاح طلبان شورای شهر

فعالیت سیاسی برخی اصلاح طلبان شورای شهر کیفیت زندگی مردم پایتخت را تقلیل می‌دهد.

به گزارش بصیرنیوز، دكتر غلامعباس توسلي جامعه شناس برجسته ايراني در مصاحبه با صدای مردم گفت: فعاليت سياسي برخي افراد اصلاح طلب در شوراي شهر پايتخت كيفيت زندگي مردم را تقليل مي دهد و اين با اهداف شوراهاي شهر در تضاد است.

 يكي از اهداف اصلي شوراهاي شهر گسترش جامعه مدني، رفع معضلات اجتماعي و ارتقاي كيفيت زندگي مردم است، فعاليت سياسي و یا سیاسی کاری در شوراهاي شهر اعتماد مردم را نسبت به كاركرد اين شوراها مختل مي كند و شكل گيري اين بستر كمكي به رفع گرفتاري هاي اجتماعي نخواهد كرد.

متاسفانه برخي از اعضاي شوراي شهر درك درستي از اهداف و فعاليت هاي شوراهاي شهر ندارند، لذا فعاليت سياسي را در دستور كار خويش قرار می دهند، موضوعی که در برخی دیگر از اعضای شوراهای شهر پیشین نیز دیده بودیم. تاثيرپذيري از سياست و جريان هاي سياسي توسط اعضاي شوراي شهر نمي تواند اتفاقات خوبي را در مسير بهبود اوضاع اجتماعي مردم پايتخت فراهم كند.

شوراي شهر پايتخت كاركرد اصلي خويش که همان خدمت رسانی به مردم و رفع معضلات اجتماعي را در دستور كار خود قرار دهند.

اهمیت شوراهای شهر و نقش آن ها در پیشبرد اهداف مدیریت جامع شهری بسیار بالاست. سیاسی کاری و سیاسی بازی نمی تواند گرهی از مشکلات و معضلات مردم بگشاید، لذا باید در این راستا نقش برخی از اعضای شورای شهر به آن ها یادآوری شود تا شاهد شهرهای بهتر و سالم تر در کشور باشیم.

امروز شهر تهران به تزریق احساسات و عواطف بیش از ساختمان سازی و برج سازی نیازمند است، پایین بودن آستانه تحمل بسیاری از افراد جامعه که با معضلاتی همچون ترافیک هم تشدید می شود بیانگر این است که باید بخشی از خدمات شهری باید توجه به روح و روان شهروندان باشد که می توان از طریق ابزارهای مختلف در جهت بهبود آن گام برداشت.

با درانداختن طرح هایی متناسب با شرایط فعلی جامعه و خصوصا پایتخت فضای شهری برای شهروندان مناسب تر شود که تحقق این مهم هم می تواند زمینه را برای گسترش صمیمت و همیاری شهروندان فراهم کند و هم اینکه تاثیرات مثبت و بسزایی در تقویت حس شهروندی و توجه به حقوق دیگران در بین افراد جامعه ایجاد خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1