امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۲:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ اوایل سال آتی میلادی به انگلیس سفر می‌کند

«وودی جانسون» (Woody Johnson) سفیر آمریکا در انگلیس اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور کشورش اوایل سال آینده میلادی به لندن سفر می کند.

به گزارش بصیرنیوز،سفیر آمریکا در انگلیس اعلام کرد که رئیس جمهور کشورش اوایل سال آینده میلادی به لندن سفر می کند.

به گزارش گاردین، «وودی جانسون» (Woody Johnson) سفیر آمریکا در انگلیس اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور کشورش اوایل سال آینده میلادی به لندن سفر می کند.

وی امروز سه شنبه با اعلام این خبر تصریح کرد که ترامپ اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی قرار است در جریان یک سفر کاری به انگلیس، سفارتخانه جدید واشنگتن در لندن را نیز افتتاح کند.

این در حالیست که سفیر آمریکا در انگلیس به تاریخ دقیق این رویداد اشاره ای نکرده است.

گفتنی است ترامپ چندی پیش ویدئویی‌ هایی را که نایب رئیس یک حزب نژادپرست در انگلیس منتشر کرده بود را بازنشر کرد.

این اقدام رئیس جمهور آمریکا که علیه مسلمانان بود، موجی از جنجال در انگلیس به پا کرده است. با این‎حال، کاخ سفید با امتناع از اشاره مستقیم به محتوای این تصاویر ویدئویی و آگاهی یا عدم آگاهی ترامپ از هویت منتشر کننده اصلی این توئیت ها، ادعا کرد که «ترامپ تنها موضوعاتی را مطرح کرده است که به امنیت شهروندان آمریکایی مربوط می شود.

گفتنی است «جیدا فرانسن» معاون حزب راستگرای افراطی «اول بریتانیا» در صفحه توئیتر خود ۳ ویدئو که مربوط به سالهای گذشته می شود و ماهیت ضد اسلامی دارد را منتشر کرده بود. در یکی از این ویدئوها، به مخاطب القا شده که یک مهاجر مسلمان به طرز وحشیانه جوان معلول هلندی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

در ویدئوی دوم، فردی به ظاهر مسلمان، پس از بیان اظهاراتی به زبان عربی، مجسمه مریم مقدس را بر زمین زده و آن را خرد می‌کند.

ویدئوی سوم افرادی را در بام ساختمانی نشان می‌دهد که با در دست داشتن پرچم داعش، چند جوان دست بسته را از بام ساختمان به پایین می‌اندازند.

ترامپ نیز همین ویدئوها را بدون هیچ‌گونه اظهارنظری در صفحه توئیتر خود باز نشر داد -اقدامی که بسیاری از فعالان مدنی و همچنین مقام های آمریکایی آن را نژادپرستانه و فاشیستی توصیف کردند.

به دنبال تشدید درگیری های لفظی میان ترزا می نخست وزیر انگلیس درباره بازنشر ویدئوهای اسلام هراسانه توسط رئیس جمهوری آمریکا، سفر دونالد ترامپ به لندن که قرار بود در ماه ژانویه سال آتی میلادی به انجام برسد لغو شده بود.

در آن زمان، یک دیپلمات ارشد آمریکایی در این باره گفته بود که این دیدار در ژانویه برگزار نخواهد شد و تا زمان نامشخص دیگری به تعویق افتاده است.

لازم به ذکر است، ترزا می نخست‌ وزیر انگلیس در واکنش به آخرین توئیت رئیس‌ جمهوری آمریکا که گفته بود «به من توجه نکن؛ بلکه حواست به تروریسم افراطی در انگلیس باشد» اعلام کرده بود: اینکه ما با آمریکا همکاری داریم به این معنا نیست که می‌ ترسیم اعلام کنیم ایالات‌ متحده اشتباه می‌کند. من خیلی شفاف گفتم که بازنشر پیام‌ های گروه اول انگلیس اقدام اشتباهی بوده است. من خیلی با توئیتر کار نمی کنم؛ زمان زیادی را نیز صرف خواندن توئیت های دیگران نمی‌کنم. اما زمانی که به نظرم بایستی واکنش نشان دهم واکنش نشان می‌دهم، همان‌طور که این کار را صورت داده‌ام.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1