امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۲:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

صندوق توسعه ملی قلک دولت می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد برداشت دولت از صندوق توسعه ملی در لایحه بودجه ۹۷ را مغایر قانون برنامه دانست و گفت: دولت برای پرداخت بخشی از هزینه جاری به منابع صندوق روی آورده است.

به گزارش بصیرنیوز،محمد حسینی با بیان اینکه عصر امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه میهمان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌شود، اظهار داشت: در این جلسه راجع به کلیات لایحه بودجه ۹۷ بحث خواهد شد و موضوع تبصره ۱۸ لایحه در رابطه با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مرور می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد کاهش اعتبارات عمرانی تصریح کرد: ارقام سال‌های پیش محقق نشده است و در ۱۰ سال گذشته پرداخت عمرانی‌ها حدود ۵۰ درصد بوده است. عملاً عدد ۱۰۰ به مردم گفته می‌شود، اما ۵۰ درصد آن عملی می‌شود.

وی افزود: رقم بودجه عمرانی‌ نسبت به گذشته و درآمدهای واقعی‌تر پیش‌بینی شده، زیرا اکنون درآمدهای نفتی وصول نشده است.عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: این ارقام از شفافیت و واقعیت بیشتری برخوردار است و امیدواریم در عمل از انحراف کمتری برخوردار شود.

این نماینده مجلس در مورد واریزی ۳۲ درصدی درآمد نفت و گاز به صندوق توسعه ملی و اینکه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان برداشت دولت از صندوق پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: پیشنهاد برداشت از منابع صندوق توسعه ملی هیچ‌کدام مجوز ندارد و مغایر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم است و احتمال حذف آن بی‌نهایت زیاد است، مگر اینکه رهبری اجازه بدهند و مجلس نیز موافق باشد.

حسینی با تأکید بر اینکه رویکرد دولت مغایر با قانون است، بیان داشت: ارقام پیشنهادی برداشت از صندوق توسعه ملی به عنوان تسهیلات نیست و بدون بازگشت است و حتی بخشی از آن برای پرداخت یارانه بازنشستگان آموزش و پرورش و بنیه دفاعی است که مربوط به هزینه جاری و بخشی بودجه عمرانی است.

حسینی در مورد حذف یارانه‌بگیران یادآور شد: اکنون بیش از ۷۴ میلیون نفر یارانه می‌گیرند و دولت در تلاش است ۳۰ میلیون نفر را حذف کند که باز هم ۴۴ میلیون نفر یارانه خواهند گرفت. افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کمتر از ۱۰ میلیون نفر است و مابقی روستائیان و اقشار و دهک‌ها پایین درآمدی هستند.

وی افزود: دولت با یک شماره ملی می‌توانند میزان دارایی افراد را مشخص کنند، اما دولت جسارت به خرج نداد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1