امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۳:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با سفیر سوئیس

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با سفیر سوئیس در تهران تأکید کرد: ایران از اتخاذ راه حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند.

به گزارش بصیرنیوز،مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در تهران روز گذشته (دوشنبه ۲۰ آذرماه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار از مواضع سوئیس در رابطه با اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس قدردانی کرد.

وی نتیجه چنین اقداماتی در منطقه را تشدید ناامنی و البته وحدت بیشتر گروههای فلسطینی خواند و تصریح کرد: مناسبات خوب ایران و سوئیس بر لزوم تقویت و گسترش هر چه بیشتر ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی ضروری است.

امیرعبداللهیان با اشاره به مسائل بحرین و یمن در منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران از اتخاذ راه‌حل سیاسی در یمن حمایت می‌کند اما باید در روند ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به این کشور تسریع گردد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، افزود: آل‌خلیفه با رویکرد نظامی و امنیتی شکاف عظیمی را در بین حکومت و مردم ایجاد کرده است‌. بنابراین از کشور سوئیس به عنوان کشور حامی مسائل حقوق بشری انتظار درک بیشتر شرایط موجود در این کشور را داریم.

امیرعبداللهیان در پایان نسبت به موفقیت سفیر جدید در انجام ماموریت های خود در تهران ابراز امیدواری کرد.

مارکوس لاتینر سفیر سوئیس در تهران نیز در این دیدار تصریح کرد: سوئیس علاقه‌مند به گسترش روابط دوجانبه و ارتقای سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است و در همین زمینه استفاده بهتر از ظرفیت‌های موجود بین روابط دو کشور را خواستار شد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه با اهمیت پارلمان‌ها در دو کشور خاطر نشان کرد: سوئیس علاقه‌مند به گسترش روابط پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری با ثبات در منطقه است.

سفیر سوئیس در تهران در پایان ضمن همسو دانستن مواضع کشورش در بسیاری از زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران؛ نسبت به اتخاذ راه‌حل سیاسی جهت برون‌رفت از مشکلات منطقه بویژه در یمن تأکید کرد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1