امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۲۳:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیویورکر: آمریکا مجبور است اسد را تحمل کند

یک نشریه آمریکایی متذکر شد، پیروزی‌های میدانی، که دولت سوریه با پشتیبانی روسیه و ایران حاصل کرده است، این امر را بر آمریکا تحمیل کرده که با ماندن رئیس‌جمهوری سوریه حداقل تا سال ۲۰۲۱ موافقت کند.

به گزارش بصیرنیوز،نشریه نیویورکر آمریکا نوشت: دولت آمریکا تمایل دارد با ماندن «بشار اسد» در سمت ریاست‌جمهوری سوریه تا انتخابات آتی این کشور در سال ۲۰۲۱ موافقت کند.

نیویورکر به‌نقل از مسئولان آمریکایی و اروپایی نوشت: «این روند نشان‌دهنده واقعیت نظامی به‌روی زمین و پیروزی‌هایی‌ست که همپیمانان سوریه یعنی روسیه، ایران و حزب‌الله لبنان در تقویت موقعیت نظام سوریه به‌دست آورده‌اند».

به‌نوشته این نشریه آمریکایی، اینکه واشنگتن بیش از ۱۴ میلیارد دلار برای کمپین خود علیه سوریه از سال ۲۰۱۴ هزینه کرده است، واقعیت روی زمین ماندن بشار اسد در قدرت دست‌کم برای چهار سال دیگر را به آمریکا تحمیل می‌کند.

نیویورکر خاطرنشان کرد که خواسته معارضان مبنی بر کناره‌گیری بشار اسد به‌عنوان پیش‌شرطی برای برقراری صلح یا انتقال سیاسی، بیشتر و بیشتر غیرواقعی به‌نظر می‌رسد.

این نشریه آمریکایی افزود: «از نظر دیپلماتیکی، واشنگتن از طرف قدرت‌های سه‌گانه یعنی روسیه، ایران و ترکیه، که فرآیند مسالمت‌آمیزی را رهبری می‌کنند، به حاشیه رانده شده است. مؤید این موضوع آن است که مذاکرات بین سوری‌ها در ژنو تحت نظارت سازمان ملل، نتایج چشمگیری نداشت و جایگزین آن، مذاکراتی شده است که این سه قدرت به‌رهبری مسکو در آستانه در حال برگزاری آن هستند».

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1