امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۱۲:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار کره شمالی به آمریکا: محاصره دریایی کنید جنگ هسته ای شروع می شود

یک سخنگوی وزارت امورخارجه کره شمالی بامداد جمعه گفت: هرگونه محاصره دریایی که آمریکا علیه کره شمالی اعمال کند، اعلام جنگ با پیونگ یانگ است.

به گزارش بصیرنیوز،یک سخنگوی وزارت امورخارجه کره شمالی تاکید کرد: هرگونه محاصره دریایی می تواند نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی پیونگ یانگ باشد.

این مقام کره شمالی تصریح کرد: تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در محاصره کره شمالی تلاش خطرناک واشنگتن در شعله ور شدن یک جنگ هسته ای خواهد بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین اعلام کرد: اگر آمریکا و هم پیمانان آن بخواهند کشورمان را محاصره دریایی کنند، ما آن را اعلام جنگ قلمداد می کنیم و همانطور که بارها هشدار داده ایم، برای دفاع از خود، اقدامات لازم را در مقابله با آن را انجام می دهیم.

این اظهارات مقام وزارت امورخارجه کره شمالی پس از آن عنوان می شود که « «کیم جونگ اون» رهبر این کشور روز سه شنبه گذشته (۲۱ آذرماه) گفت: هدف ما این است که قوی ترین قدرت اتمی جهان شویم.

کره شمالی هفته گذشته نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد، رزمایش عظیم آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره کره تهدیدی برای جنگ پیشگیرانه بوده و بروز جنگ در شبه جزیره کره را «واقعیتی مسلم» کرده است  

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1