امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۱۲:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزارت بهداشت چقدر بدهی دارد؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبات دارد و حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان نیز بدهی دارد.

به گزارش بصیرنیوز، بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت اعتبارات بهداشت و درمان در بودجه ۹۷ اظهار داشت: بودجه امروز تازه تحویل شده و در مورد ردیف‌های آن هنوز بحث نکرده‌ایم و هفته آینده یکشنبه مورد بررسی در کمیسیون بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد مطالبات پزشکان و پرستاران از محل کارانه‌ها افزود: هنوز در این حوزه کارانه پرستاران و پزشکان یک سال عقب است و رقم کارانه پرداختی حدود ۳ هزار میلیارد تومان است.

بنیادی در مورد اینکه وزارت بهداشت بدهی‌هایی به پیمانکاران، کارمندان، کارخانه‌های داروسازی ادامه داد: از سوی دیگر مطالباتی از بیمه سلامت و ارزش افزوده و از محل هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد که اینها تقریباً رقمشان پایاپای است؛ وزارت بهداشت حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان مطالبات دارد و حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان نیز بدهی دارد.

وی همچنین در مورد وضعیت طرح تحول سلامت و ادامه آن بیان کرد: این طرح باید حتما ادامه یابد و براساس برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم وزارت بهداشت بهتر از قبل در حوزه مسائلی مانند پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده ورود کند و اگر این اتفاق رخ بدهد صرفه‌جویی مناسبی در هزینه‌ها صورت می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

news

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1